Informator uniwersytecki

Blask
Tegoroczne inicjatywy Organizacji Młodych Medyków
Młodzi Medycy to organizacja zrzeszająca studentów wszystkich kierunków Uniwersytetu Medycznego w Lublinie. Liczy około 250 aktywnie działających członków.

W 2014 roku Młodzi Medycy dołączyli do European Medical Student’s Association, co umożliwiło członkom organizacji na zagraniczne staże, praktyki wakacyjne, a także wymiany z innymi krajami członkowskimi.

Pandemia COVID-19 znacznie zmodyfikowała nasze plany i możliwości działania, ale ani trochę nie odebrała nam motywacji. W bieżącym roku akademickim, wykorzystując komunikatory do telekonferencji, udostępniania filmów i nagrań, Młodzi Medycy przenoszą się do Internetu. W oparciu o sekcje naszego działania będziemy realizować:
  • akcje profilaktyczne, polegające na szerzeniu zagadnień praktycznych dotyczących schorzeń, które w obliczu pandemii koronawirusa, obrały boczny tor,
  • English Conversation Group, czyli zdalne, tematyczne spotkania studentów polsko- i anglojęzycznych,
  • warsztaty języka migowego, EKG, ALS, badania fizykalnego i wiele innych, które będziemy w stanie zorganizować na ekranach naszych odbiorców,
  • Razem (z)damy radę – zdalne spotkania studentów 6. roku kierunku lekarskiego z Nauczycielami Akademickimi i wykłady opierające się na materiale egzaminacyjnym podejmowanym przez studentów na 6. roku oraz wspólne rozwiązywanie pytań z Lekarskiego Egzaminu Końcowego,
  • Anatomia dla licealistów – zdalne spotkania studentów 6. roku z tegorocznymi maturzystami i wykłady poruszające zagadnienia anatomiczno-fizjologiczne związane z tematem „człowiek” w oparciu o nową podstawę programową.
Młodzi Medycy jako pierwsza organizacja studencka rozpoczęła wykorzystywanie platformy Spotify do nagrywania podcastów o tematyce medycznej [posłuchaj], a także filmików za pomocą platformy Youtube, podczas których, w krótkich spotkaniach z Ekspertami poruszamy wiele ważnych tematów, które służą szerzeniu zagadnień prozdrowotnych, obalaniu krążących w sieci mitów dotyczących wielu chorób i przedstawianiu medycznych faktów [oglądaj].
Foto
Pandemia COVID-19 nauczyła nas, że możemy realnie wpływać na uświadamianie społeczeństwa na tematy związane z ich zdrowiem, uczyć przyszłych lekarzy, pielęgniarzy oraz ratowników wielu umiejętności praktycznych oraz nie zatrzymywać się w działaniu na rzecz drugiego człowieka – bez wychodzenia z domu. Głęboko wierzymy, że podejmowane przez nas z bezpiecznej odległości i dystansu – przedsięwzięcia, pozostawią w tym odmienionym świecie choć odrobinę dobra.

autor: Aleksandra Łomża,
Młodzi Medycy

kontakt