Informator uniwersytecki

Blask
Sukcesy zawodników AZS w czasie pandemii
Nasza sztangistka Inga Dynowska zaliczyła świetny start w AMP trójboju siłowym. Mimo problemów technicznych zajęła 4. miejsce w mocno osadzonej kategorii wagowej do 57kg, a do podium zabrakło jej jedynie 1kg. Paweł Wesołowski zaliczył swój debiut w trójboju siłowym zajmując wysokie 11. miejsce w Polsce. Zarówno Inga jak i Paweł zdobyli 1. miejsce wśród uczelni medycznych.

Żeglarze poprawili swój zeszłoroczny wynik i zajęli 7. miejsce wśród uczelni medycznych. W tym roku startowali po raz ostatni na wypożyczonej żaglówce, w przyszłym roku będą mieć własną sportową Omegę, na którą Uczelnia otrzymała dofinansowanie od MNiSW, w ramach wygranego konkursu „Społeczna odpowiedzialność nauki”.

Siatkarki plażowe po raz kolejny pokazały, że są najlepsze pośród Uczelni Medycznych w Polsce. W świetnym stylu awansowały do finału AMP w Gdyni i tam wywalczyły złoto wśród Uczelni Medycznych.

Naszym tenisistkom ziemnym zabrakło niewiele, aby wywalczyć awans do finału (na drodze stanęły im organizatorki z tzw. "dziką kartą"). Ostatecznie zajęły 7. miejsce w strefie i 2. miejsce wśród uczelni medycznych w Polsce. Tenisiści również nie zawiedli, dołączając do pierwszej trójki uczelni medycznych w tenisie ziemnym.
Foto
Kolejny debiut na AMP zaliczył nasz reprezentant w jeździectwie Robert Dubel, który zajął 2. miejsce wśród uczelni medycznych w skokach.

Sekcja wspinaczki po raz kolejny udowodniła, że jest najmocniejszą drużyną spośród Uczelni Medycznych w Polsce (zarówno wśród kobiet jak i mężczyzn) i zajęła 4. miejsce w klasyfikacji generalnej kobiet oraz nb 5. miejsce w klasyfikacji generalnej mężczyzn. Dwa brązowe medale indywidualnie w klasyfikacji generalnej w boulderingu i na trudność wywalczyła nasza zawodniczka Agata Żyśko.

Również nasi lekkoatleci spisali się na wagę złota – w tym roku z AMP w Łodzi przywieźli aż 7 medali (w tym 3 złote, 2 srebrne i 2 brązowe). Znakomicie oszczepem rzucała Justyna Pałka, która zakwalifikowała się do ścisłego finału AMP. Wśród medyczek zajęła 1. miejsce w rzucie oszczepem i 3. miejsce w rzucie dyskiem. Nie gorszy był Adrian Szczyrba, który zdeklasował rywali i w kategorii medycznej wywalczył 2 złote medale (w kuli i w młocie), a także zakwalifikował się do ścisłych finałów w obu dyscyplinach. Wspaniale skakała Karolina Wilk, która srebrny medal wywalczyła w trójskoku. Świetny popis dali również nasi biegacze, którzy w sztafecie 4×400m wywalczyli 2. miejsce. Bartosz Sikorski indywidualnie zdobył również brązowy medal w biegu na 100m.

Debiut zaliczyła również Agnieszka Kaczmarska uzyskując 1. miejsce wśród Uczelni Medycznych i 13. miejsce w klasyfikacji generalnej kobiet w szermierce.

Świetny występ miały nasze siatkarki. 4. miejsce w strefie zapewniło naszym zawodniczkom historyczny awans do finałów AMP.

Również nasze koszykarki zapewniły sobie historyczny udział w finale AMP w Łodzi. W finale zajęły one wysokie 8. miejsce w Polsce, a także 2. miejsce wśród Uczelni Medycznych.

Po raz pierwszy w historii odbyły się AMP w piłce nożnej kobiet. Nie mogło na nich zabraknąć naszej reprezentacji, która zajęła mocne 7. miejsce w klasyfikacji generalnej i 1. miejsce wśród Uczelni Medycznych.

Na koniec sezonu nie zawiedli nasi niesamowici pływacy, którzy zaliczyli świetne starty podczas AMP w pływaniu. Sztafeta mieszana UMLub zajęła 3. miejsce wśród uczelni medycznych, a dodatkowo Bartłomiej Wiak wywalczył 1. miejsce wśród UM na 50m stylem klasycznym.

Tegoroczny sezon sportowy zakończył się w wielkim stylu – w ostatnich dniach października nasz brydżysta Oskar Tokarczuk wziął udział w Akademickich Mistrzostwach Świata w brydżu sportowym i wraz z drużyną zajął 13. miejsce na świecie.

Kończymy sezon wyjątkowy i pełen niespodzianek. Mamy nadzieję, że jak najszybciej uda nam się wrócić do „normalnego” życia, do zajęć, treningów i zawodów. A kiedy sytuacja epidemiologiczna się ustabilizuje wrócimy ze zdwojoną siłą!

autorki: Aleksandra Borkowska, Maria Stępień, AZS