Informator uniwersytecki

Blask
Zaszczep się wykładem!
Lockdown w marcu 2020 r. zaskoczył nas wszystkich. Była to nowa sytuacja, w której szybko odnaleźć się musieli i wykładowcy i studenci - chociaż łatwo nie było. Wielu z nas nadal chciało poszerzać swoją wiedzę, ale nic dziwnego, że mało kto miał na tyle motywacji, by w tak trudnym czasie sięgać do książek. PTSS Lublin wyszedł temu problemowi naprzeciw!

Z pomocą wykładowców z naszego uniwersytetu stworzyliśmy cykl webinariów i warsztatów pt. “Zaszczep się wykładem!”. Od tego momentu wszyscy mogliśmy uczestniczyć w wykładach online przebywając w domowym zaciszu. Cisza, spokój, wykład, ciepła herbata, koc… Czego chcieć więcej?

Warto zauważyć, że działaliśmy bardzo szybko! W niecały tydzień po ogłoszeniu lockdownu pojawiło się wydarzenie wraz z pierwszym wykładem. Kto zainaugurował cykl? Nie kto inny, niż opiekun naszego oddziału PTSS Lublin dr. n. med. Leszek Szalewski z wykładem pt. “Technika iniekcyjna w bezpośrednich odbudowach kompozytowych”. To był dobry początek! Wykład na YouTube osiągnął prawie 4 tysiące wyświetleń!
Foto
Nasze wydarzenie wsparli również:
  • opiekun PTSS Lublin - prof. zw. dr. hab. Ingrid Różyło-Kalinowska z wykładami pt. "Magnes nie tylko na lodówce, wszystko co musisz wiedzieć o MR" oraz "Przeżuj to sam, czyli zastosowanie MR w diagnostyce ssż"
  • dr. n. med. Michał Łobacz z webinariami “Chirurgia stomatologiczna w pigułce”, “Zabiegi implantologiczne w trudnych sytuacjach klinicznych”, pierwszym warsztatem implantologicznym online z firmą Alpha Bio Polska oraz warsztatami z szycia chirurgicznego razem z firmą C. Witt!
  • lek. dent. Michał Berezowski z wykładem “Wszystko co powinniście wiedzieć o II klasie, ale baliście się zapytać”


Warto zauważyć, że wydarzenie na Facebooku dotarło łącznie aż do 61 tysięcy odbiorców! Dla nas jest to siła napędowa by działać dalej!

Dziękujemy wszystkim wykładowcom i uczestnikom, za pomoc we współtworzeniu tego cyklu [link]

Dziękujemy i do zobaczenia!

autor: Oskar Tokarczuk,
PTSS Lublin

kontakt