Informator uniwersytecki

Blask
Szlachetna Paczka
Co roku nasza uczelnia, a wraz z nią Centrum Wolontariatu, bierze udział w akcji „Szlachetna Paczka”. Jest to czas, w którym wszyscy jednoczymy się po to, żeby się dzielić. Dzielić odrobiną dobroci z tymi, którzy najbardziej tego potrzebują.
Szlachetna paczka
Niezastąpione, w mobilizowaniu nas do tego, jest Centrum Wolontariatu, którego członkowie niestrudzenie koordynują wydarzenie. W tym roku zadanie było nieco utrudnione ze względu na wiele zaostrzonych wymogów sanitarnych. Nie powstrzymało to jednak wolontariuszy przed zorganizowaniem corocznego Kiermaszu Ciast, a jedynie zainspirowało do zmiany formy.
Szlachetna paczka
SŁODKA PACZKA

„Nowością wśród naszych akcji była „Słodka paczka”, która stanowiła odpowiednik świątecznego kiermaszu ciast przy zachowaniu wszelkich obostrzeń epidemiologicznych. Zamówienia na ciasta składane z wyprzedzeniem były starannie przygotowane przez naszych wolontariuszy, aby w dniu odbioru każdy mógł cieszyć się swoją słodką paczką! Dzięki Wam udało nam się zebrać ponad 3 tysiące złotych, co stanowi rekordową sumę w porównaniu do naszych poprzednich kiermaszy. Cała kwota została spożytkowana na potrzeby rodzin wybranych przez nasz Uniwersytet w ramach „Szlachetnej Paczki”.
Szlachetna paczka
„Szlachetna Paczka” na UMLubie jest koordynowana przez naszych wolontariuszy. W tym roku dzięki bardzo dużemu zaangażowaniu zarówno władz uczelni, pracowników, organizacji działających przy naszym Uniwersytecie, grup studentów, jak i pojedynczych darczyńców udało nam się skompletować i spełnić potrzeby aż czterech rodzin, tym samym niosąc realną pomoc dwudziestu dwóm osobom. Jesteśmy wdzięczni każdemu, kto dołożył swoją cegiełkę do tego sukcesu. Wszystkim serdecznie i z całego serca dziękujemy!” – Kacper Michta, członek Centrum Wolontariatu, student IV roku kierunku lekarskiego

Śledźcie wszystkie akcje Centrum Wolontariatu:
Facebook Centrum Wolontariatu
Instagram Centrum Wolontariatu

redakcja: Kasia Flor, Sekcja Organizacyjno-Informacyjna

© 2021 Centrum Symulacji Medycznej UM w Lublinie