Informator uniwersytecki

Blask
Szlachetna Paczka
Co roku nasza uczelnia, a wraz z nią Centrum Wolontariatu, bierze udział w akcji „Szlachetna Paczka”. Jest to czas, w którym wszyscy jednoczymy się po to, żeby się dzielić. Dzielić odrobiną dobroci z tymi, którzy najbardziej tego potrzebują.
FotoNiezastąpione, w mobilizowaniu nas do tego, jest Centrum Wolontariatu, którego członkowie niestrudzenie koordynują wydarzenie. W tym roku zadanie było nieco utrudnione ze względu na wiele zaostrzonych wymogów sanitarnych. Nie powstrzymało to jednak wolontariuszy przed zorganizowaniem corocznego Kiermaszu Ciast, a jedynie zainspirowało do zmiany formy.
FotoSŁODKA PACZKA

„Nowością wśród naszych akcji była „Słodka paczka”, która stanowiła odpowiednik świątecznego kiermaszu ciast przy zachowaniu wszelkich obostrzeń epidemiologicznych. Zamówienia na ciasta składane z wyprzedzeniem były starannie przygotowane przez naszych wolontariuszy, aby w dniu odbioru każdy mógł cieszyć się swoją słodką paczką! Dzięki Wam udało nam się zebrać ponad 3 tysiące złotych, co stanowi rekordową sumę w porównaniu do naszych poprzednich kiermaszy. Cała kwota została spożytkowana na potrzeby rodzin wybranych przez nasz Uniwersytet w ramach „Szlachetnej Paczki”.
Foto
„Szlachetna Paczka” na UMLubie jest koordynowana przez naszych wolontariuszy. W tym roku dzięki bardzo dużemu zaangażowaniu zarówno władz uczelni, pracowników, organizacji działających przy naszym Uniwersytecie, grup studentów, jak i pojedynczych darczyńców udało nam się skompletować i spełnić potrzeby aż czterech rodzin, tym samym niosąc realną pomoc dwudziestu dwóm osobom. Jesteśmy wdzięczni każdemu, kto dołożył swoją cegiełkę do tego sukcesu. Wszystkim serdecznie i z całego serca dziękujemy!” – Kacper Michta, członek Centrum Wolontariatu, student IV roku kierunku lekarskiego

Śledźcie wszystkie akcje Centrum Wolontariatu:
Facebook Centrum Wolontariatu
Instagram Centrum Wolontariatu

redakcja: Kasia Flor, Sekcja Organizacyjno-Informacyjna

kontakt