Informator uniwersytecki

numer 003
grudzień / styczeń

PTSF – krótkie opisy działania

Pandemia ani inne przeciwności losu nie powstrzymują naszych studentów od działania. Co ostatnio robił PTSF? Sprawdźcie sami.
Skonsultuj z Farmaceutą: 2-6.12.2020
W pierwszym tygodniu grudnia wzięliśmy udział w ogólnopolskiej akcji profilaktycznej „Skonsultuj z Farmaceutą”, która w tym roku wyjątkowo odbyła się online. Mieliśmy okazję wziąć udział w webinariach dotyczących cukrzycy, nadciśnienia tętniczego oraz POChP. W ramach akcji nasz Oddział, we współpracy z innymi Organizacjami UMLub nagrał film dotyczący hipoglikemii- w jakich sytuacjach może wystąpić i jak jej zapobiec. Nagraliśmy również podcast z absolwentem Wydziału Farmaceutycznego UM w Lublinie- mgr farm. Bogusławem Kosikiem, na temat POChP. Zwieńczeniem wydarzenia były ogólnopolskie konkursy wiedzy, w których nasi członkowie licznie wzięli udział.
PTSF
Podcast „(Nie) tylko dla Farmaceutów”
PTSF Lublin stworzył autorską serię podcastów. Poruszamy w nim tematykę różnych jednostek chorobowych, przeprowadzamy wywiady z pracownikami naszej Alma Mater, a nasi członkowie opowiadają o swoich ciekawych hobby. Pierwszy odcinek ukazał się 4 grudnia 2020, opowiadamy w nim, czym zajmuje się PTSF oraz jak można się zaangażować w działania Oddziału.

Kolejne odcinki podcastu już niedługo, zachęcamy do śledzenia nas w mediach społecznościowych. Podcastu można słuchać w Spotify, Apple Music, Google i YouTube.
"Nauka w Pigułce – gruźlica"
10 grudnia 2020 br. zorganizowaliśmy kolejną edycję naszego cyklu „Nauka w Pigułce”. Tym razem zgłębialiśmy temat gruźlicy. Nasze prelegentki – dr n. farm. Sylwia Andrzejczuk z Katedry i Zakładu Mikrobiologii Farmaceutycznej oraz dr n. farm. Elwira Sieniawska z Katedry i Zakładu Farmakognozji w bardzo ciekawy sposób opowiedziały nam o diagnostyce i leczeniu tej jednostki chorobowej. Uczestnicy wydarzenia z pewnością zyskali nową wiedzę oraz lepiej poznali aspekty farmakoterapii gruźlicy.

źródło: PTSF
redakcja: Ola Łomża, IV rok lekarski, Młodzi Medycy

© 2022 Centrum Symulacji Medycznej UM w Lublinie