Informator uniwersytecki

numer 004
luty 2021

CeEMowe Meetingi Fachowe

Potocznie mówi się, że studenci za mało czasu poświęcają zdobywaniu wiedzy i systematycznej pracy. Cóż, jeśli taka jest reguła, to studenci Uniwersytetu Medycznego są zdecydowanie wyjątkiem. Nawet w trakcie pandemii nie skorzystali z okazji by zwolnić tempo. Wręcz przeciwnie – czując jeszcze większą potrzebę nauki szukali metody jak najlepiej wykorzystać ten czas zamknięcia. Skutkiem są CeEMowe Meetingi Fachowe. Co to takiego? 

Grafika promująca cytologię i wywiad ginekologiczny, na ró
CeEMowe Meetingi Fachowe

„CeEMowe Meetingi Fachowe” to cykl spotkań, który powstał w czasach pandemii, z inicjatywy prof. dr hab. n. med. Kamila Torres na potrzeby studentów, którym brakowało większej styczności z nauką i chcieli poszerzać swoje zainteresowania. Spotkania wyglądają tak, że wykładowca przedstawia wybrany wcześniej przez studentów temat. Na koniec zawsze znajdujemy czas na pytania. Do tej pory odbyło się już 7 Meetingów. Oczywiście ze względów epidemicznych wydarzenie musi się odbywać w formie zdalnej, za pomocą platformy ZOOM. Jest to bardzo atrakcyjna forma, ponieważ można się połączyć z każdego miejsca na Ziemi. Mówię o tym dlatego, że z naszych Meetingów korzystają nie tylko studenci Uniwersytetu Medycznego w Lublinie, ale z całej Polski, co jesteśmy w stanie zaobserwować na naszym fanpage’u na Facebook. Ostatnie wydarzenia cieszyły się bardzo dużym zainteresowaniem i na spotkaniach było ponad 300 osób.

Po pandemii będziemy chcieli utrzymać cykliczność naszych Meetingów. Nie wiemy jednak w jakiej formie, ale obserwujemy bardzo pozytywny odbiór formy zdalnej.” – Paula Szlendak, Przewodnicząca SKN Symulacji Medycznej.

Planowane są kolejne CeEMowe Meeting Fachowe. Terminy jeszcze nie są znane, ale najbliższy może odbyć się pod koniec lutego lub na początku marca. Tematyka jaką będzie poruszał to najprawdopodobniej „Stany nagłe w POZ”.

Więcej informacji oraz planowane wydarzenia znajdziecie na fanpage’u Studenckiego Koła Naukowego Symulacji Medycznej.

redakcja: Kasia Flor,
Sekcja Organizacyjno-Informacyjna

© 2022 Centrum Symulacji Medycznej UM w Lublinie