numer 005
marzec 2021

Szkolenie USG w stomatologii

warsztaty z badanie ultrasonograficznego 1

W sobotę 6 marca tuż po Dniu Dentysty, członkowie Polskiego Towarzystwa Studentów Stomatologii mieli możliwość i przyjemność wzięcia udziału w warsztatach teoretyczno-praktycznych pt. "USG w stomatologii" z nikim innym, niż z opiekunem oddziału, osobą, która radiologię stomatologiczną ma w małym palcu - prof. zw. dr hab. n. med. Ingrid Różyło-Kalinowską.

Uczestnicy najpierw poznali teorię zalet badania USG oraz w jakich przypadkach takie badanie okazuje się być przydatne. Pozwoliło to uświadomić wszystkim, jak duże znaczenie może mieć zastosowanie ultrasonografii w aspekcie stomatologicznym. Tuż po części teoretycznej studenci mieli możliwość przekucia wiedzy w praktykę, w postaci wykonania badania ultrasonograficznego głowy i szyi. Było to dla wszystkich nieocenione doświadczenie.

warsztaty z badanie ultrasonograficznego 2

Dziękujemy serdecznie pani Profesor, a naszych członków zapraszamy do brania udziału w nadchodzących warsztatach Natomiat wszystkich, niezdecydowanych studentów kierunku Lekarsko-Dentystycznego zapraszamy do dołączenia do nas już teraz. Warto!

Więcej informacji znajdziecie na:
Facebooku: www.facebook.com/PTSSLublin
Instagramie: @ptsslublin
oraz nowej stronie internetowej ptss.pl, gdzie już dzisiaj możecie do nas dołączyć wypełniając krótki kwestionariusz!

Do zobaczenia!

Polskie Towarzystwo Studentów Stomatologii oddział Lublin
Oskar Tokarczuk

© 2022 Centrum Symulacji Medycznej UM w Lublinie