dr n. med. Marleny Pedowskiej, to w roku 2021 udało się zrealizować wyjazd do Włoch i staż u Profesora Giulio Rasperini - światowej sławy autorytetu w dziedzinie periodontologii." > Spełniajmy marzenia zawodowe
numer 008
październik 2021
8

Spełniajmy marzenia zawodowe

dr Marlena Pedowska i profesor Giulio Rasperini pozują do zdjęci
dr Pedowska i profesor Giulio Rasperini w trakcie zabiegu stomat

Okres wakacji to nie tylko wymarzone podróże, ale także realizacja marzeń zawodowych. Jednym z nich dla dr n. med. Marleny Pedowskiej z Katedry i Zakładu Medycyny Jamy Ustnej UM w Lublinie kierowanej przez prof. dr hab. Renatę Chałas, był staż kliniczny u profesora Giulio Rasperini. Chociaż pandemia zdążyła pokrzyżować plany, to w roku 2021 udało się zrealizować ten cel i pojechać do Włoch. Profesor Giulio Rasperini to światowej sławy autorytet w dziedzinie periodontologii, chirurgii śluzówkowej, zajmujący się regeneracją kości i tkanek miękkich wokół zębów i implantów. Odtworzenie struktury brodawki dziąsłowej, które często wymaga kilku zabiegów, to główny problem pacjentów zgłaszających się lub kierowanych do kliniki profesora, którego drugą pasją jest edukacja stomatologiczna.

dr Pedowska we Włoszech na tle zabytkowych budynków
„W trakcie pobytu w klinice mogłam zobaczyć nowoczesne zabiegi pokrycia mnogich recesji dziąseł metodą tunelową z przeszczepami tkanki łącznej z podniebienia, zabiegi regeneracji kości wraz ze stworzeniem strefy dziąsła zrogowaciałego, regenerację brodawek dziąsłowych oraz struktur twardych i miękkich wokół implantów. Profesor szczegółowo objaśniał wszystkie etapy, zgodnie z holistycznym leczeniem stomatologicznym pacjenta. Po pracowitym dniu nauki, w miłym towarzystwie, podziwiałam widoki zabytkowej Piacenzy”. - dr Marlena Pedowska.

Warto więc mieć marzenia!
© 2022 Centrum Symulacji Medycznej UM w Lublinie