numer 008
październik 2021
4

Pierwsze urodziny Blask

Z przyjemnością informujemy, że Blask w październiku obchodzi pierwsze urodziny. Z tej okazji przygotowaliśmy dla Was krótką ANKIETĘ dzięki, której będzie nam łatwiej informować Was o rzeczach ważnych.

Tort urodzinowy z jedną świeczką o numerze 1. Całość na niebieskim tle

W między czasie pojawiło się też sporo zmian. Niektóre widoczne na pierwszy rzut oka, a niektóre mniej oczywiste. Wprowadziliśmy system anonimowego oceniania artykułów. Jest bardzo prosty i przejrzysty. Z lewej strony, na końcu każdego artykułu znajduje się guzik z pustą gwiazdką. Jeśli materiał Wam się podobał możecie kliknąć guzik, a gwiazda się wypełni i dodatkowo pojawi na liczniku gwiazdek u góry artykułu. Na dany artykuł można głosować tylko raz, a liczba złotych gwiazdek przy tytule oznacza liczbę oddanych unikalnych głosów. W ten sposób dajecie nam sygnał co Was interesuje. Dlatego nie żałujcie gwiazdek! 

Nasz zespół odbył szkolenie z dostępności, dlatego strona przeszła także mały lifting pod kątem dostępności cyfrowej. Między innymi zmieniony został font na stronie, aby była bardziej czytelna dla osób ze zwiększonymi potrzebami, a także dodany został opis zdjęć dostosowany do specjalnych czytników stron. 

Ruszamy z nowym projektem - BlaskTV! Tytuł pierwszego odcinka to „Powrót na uczelnię w czasie COVID-19”, gdzie padną odpowiedzi na najczęściej zadawane przez studentów pytania. Gorąco zapraszamy do śledzenia i subskrybcji! 


A na koniec garść liczb na dzień 30 września:

 • październik 2020 - założenie strony Blask
 • 33 146 - tyle osób odwiedziło stronę Blask do tej pory
 • 13 lutego — założenie konta Blasku na Instagramie, gdzie mamy już 231 obserwatorów (liczba ta wzrosła niemal o połowę od czerwca)
 • 18 maja — założenie konta Blasku na Facebooku, gdzie mamy 71 obserwator (liczba ta wzrosła o połowę od czerwca)
 • 222 — liczba opublikowanych artykułów na stornie Blasku 
 • 19 — liczba unikatowych wywiadów
 • 1 października 2021 - premiera BlaskTV na YouTube


Odnośniki do naszych mediów społecznościowych:

 1. Facebook
 2. Instagram
 3. Twitter
 4. YouTube

 

Przed nami kolejny wspólny rok!

Katarzyna Flor

© 2022 Centrum Symulacji Medycznej UM w Lublinie