numer 008
październik 2021
4

Open Week

Od 27 do 30 września odbywały się spotkania w ramach wydarzenia Open Week. Organizatorem wydarzenia było Centrum Edukacji Medycznej Biuro Karier oraz organizacje studenckie naszej Uczelni. W trakcie czterech dni spotkań mieliśmy okazję przybliżyć przyszłym studentom naszą Uczelnię.

studenci obserwujący prezentację karetki medycznej
27 września uczestnicy wydarzenia mogli skorzystać z możliwości poznania Centrum Symulacji Medycznej. Pan Daniel Łakomy, pracownik CSM, pokazał najważniejsze sale budynku oraz w sposób niezwykle ciekawy i angażujący grupę  opowiedział o możliwościach, jakie daje studentom korzystanie z najnowszych rozwiązań w zakresie symulacji medycznych.
lubelska Brama Krakowska

28 września dzięki spacerowi z panią Agatą Hrycaj po ulicach naszego starego grodu,  nasi przyszli studenci mogli poznać Lublin i  jego historię.

Kolejny dzień dał możliwość zapoznania się z organizacjami studenckimi naszej Uczelni,  starszymi kolegami, uzyskania odpowiedzi na nurtujące młodego adepta pytania, a wszystko w miłej atmosferze wspólnego poczęstunku. 

Ostatni dzień wydarzenia to pigułka niezbędnych w poruszaniu się po Uczelni informacji. Dzięki sesji on-line przyszli studenci mogli dowiedzieć się o zasadach funkcjonowania biblioteki, poznać ofertę Biura Karier, Biura Programów Wymiany Akademickiej, Akademickiej Pomocy Psychologicznej,  Open to Programu Świadomego Absolwenta oraz zapoznać się z zasadami przyznawania stypendiów. Studenci naszej Alma Mater przedstawili najważniejsze prawa
i obowiązki wynikające z funkcjonowania na Uczelni, a także przedstawili program Buddy, ceną inicjatywę wsparcia oferowaną nowym studentom, którzy odczuwają trudności w zaklimatyzowaniu się do nowej, akademickiej rzeczywistości.

Dziękujemy wszystkim zaangażowanym w realizację wydarzenia, a studentom pierwszego roku za aktywne uczestnictwo.

Życzymy naszym nowym adeptom owocnej nauki i przekonania o słuszności obranej drogi.

Powodzenia!

Elżbieta Pacek,
Biuro Karier

© 2022 Centrum Symulacji Medycznej UM w Lublinie