numer 012
marzec 2022
13

Zmiany w Blasku

Drodzy Czytelnicy

chcielibyśmy podzielić się z Wami wiadomością, że zmiany w Blasku to zmiany na każdym polu, a w tym miesiącu także za sterami redakcji. Od października 2020 roku rolę redaktora naczelnego pełniła Katarzyna Flor, z którą pewnie większość z Was miała styczność już parę lat wcześniej przy okazji tworzenia różnego rodzaju projektów graficznych jeszcze w Biurze Promocji, a następnie w Sekcji Organizacyjno-Informacyjnej. 

Kasiu, w imieniu całego Centrum Edukacji Medycznej, a w szczególności Sekcji ds. Grupy Informacyjnej Blask pragniemy serdecznie Ci podziękować za fachowość, życzliwość i koleżeństwo.

Na nowym etapie Twojego życia życzymy Ci dużo sukcesów, satysfakcji oraz spełnienia marzeń i oczekiwań.

Będziesz dla nas wszystkich wzorem sumiennego, ambitnego i kreatywnego pracownika.


Katarzyna Flor
O Kasi

Kasia jest osobą bardzo kreatywną i otwartą na ludzi - nie jest dla niej problemem przeprowadzenie profesjonalnego wywiadu tak z profesorem jak i z uczniem-kandydatem na studia. Nigdy nie tworzyła też barier ani dystansu w kontaktach ze współpracownikami. Będzie nam jej bardzo brakowało.
Magdalena Staśkiewicz, Centrum Innowacji i Akredytacji

Praca z Kasią była dla mnie zaszczytem i czystą przyjemnością. Wysoka etyka pracy, profesjonalizm oraz solidność wykonywanych obowiązków  to główne cechy jakie podziwiałem u niej każdego dnia naszej współpracy. To dzięki jej zaangażowaniu i determinacji informator Blask mógł  powstać i nabrał obecnego kształtu. Bez zbędnej przesady można powiedzieć, że Kasia jest „matką – założycielką” Blasku, więc tym bardziej będzie nam jej bardzo brakowało w zespole redakcyjnym.
Michał Jałocha, Sekcja Organizacyjno – Informacyjna

Jedną z pierwszych osób jakie poznałam po dołączeniu do zespołu Blasku była Kasia. I - szczerze powiedziawszy - współpraca z nią była po prostu super. Pragnę przede wszystkim podziękować Kasi za ogrom wiedzy jaką przekazała mi podczas naszej współpracy, okazane wsparcie i udzielone porady. 
Aleksandra Kaźmierczak, Sekcja ds. Grupy Informacyjnej Blask
Jednocześnie informujemy, że nowym koordynatorem, wydawcą i redaktorem naczelnym Blasku została mgr Wiktoria Kinik. Pani Kinik zajmuje się także koordynowaniem pracy Telewizji Uniwersyteckiej BlaskTV oraz działań marketingowych Centrum Edukacji Medycznej.
Wiktoria Kinik jest PRowcem, poliglotką i aktywistką społeczną, zaangażowaną w walkę z nierównościami społecznymi i równym dostępem do edukacji i opieki zdrowotnej. Od wielu lat aktywnie wspiera wszelkie wydarzenia mające na celu rozpowszechnianie tematyki związanej z komunikacją zdrowotną, promocją zdrowia oraz popularyzację nauki. Jest absolwentką PR i marketingu medialnego na Uniwersytecie Warszawskim. Jako doktorantka zajmuje się problematyką profilaktyki chorób, Corporate Social Responsibility i Employer Brandingu. Pani Kinik wcześniej była pracownikiem Ośrodka Popularyzacji Nauki, gdzie koordynowała głównie projekty pro-społeczne, między innymi "Wykłady dla Społeczeństwa", czy z Urzędem Miasta projekt "Przedsiębiorcze Dzieciaki" oraz pełniła rolę Rzecznika z ramienia UMLub w ramach XVII edycji Lubelskiego Festiwalu Nauki.

Redaktorką Blasku pozostaje Aleksandra Kaźmierczak, która obecnie zajmuje się również koordynacją strony My z Wami, a także mediami społecznościowymi Blasku, tworzeniem scenariuszy do odcinków BlaskTV oraz filmów promocyjnych. Swoje służbowe obowiązki łączy ze studiami magisterskimi na kierunku Produkcja Medialna na Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie. Do kwietnia 2021 roku zajmowała posadę dziennikarza w Kurierze Lubelskim.
Wiktoria Kinik, XVII Lubelski Festiwal Nauki
© 2022 Centrum Symulacji Medycznej UM w Lublinie