numer 012
marzec 2022
4

Zbiórka darów w Centrum Symulacji Medycznej 
#StandWithUkraine

Razem z Centrum Symulacji Medycznej zapraszamy do wspólnej zbiórki potrzebnych artykułów dla mieszkańców Ukrainy.
Dołącz do nas, pomagaj z nami!

Nasi Kochani Czytelnicy,


w związku z konfliktem zbrojnym na terytorium sąsiedniego kraju uruchamiamy zbiórkę potrzebnych artykułów dla mieszkańców Ukrainy.

Miejsce zbiórki - Centrum Symulacji Medycznej (hol na parterze), przy ul. Chodźki 4, 20-093 Lublin,
Data i godziny - od niedzieli 27.02.2022 r., codziennie. w godzinach od 9.00 do 21.00.

Lista potrzebnych artykułów:
 
- ŻYWNOŚĆ DŁUGOTERMINOWA: konserwy, olej, cukier, makarony, mąka, kasza, ryż, herbata, kawa, słodycze, mleko UHT, warzywa/owoce w puszkach (np. fasola, groszek, kukurydza, ananas, brzoskwinia), przeciery pomidorowe w kartonach, suszone owoce, orzechy.
 
- KOSMETYKI I CHEMIA: żele pod prysznic, szampony, mydła, szczoteczki i pasty do zębów, kremy ochronne, podpaski, pampersy dla dzieci, płyny do prania, płyny do mycia naczyń.
 
- ŚRODKI OPATRUNKOWE, zwłaszcza na zranienia i oparzenia: koce termiczne, gazy jałowe, kompresy jałowe, opaski dziane, bandaże elastyczne, ampułki soli fizjologicznej, środki odkażające, rękawiczki jednorazowe, chusty opatrunkowe sterylne, opaski uciskowe, nożyczki do opatrunków.
 
- NOWE koce i śpiwory, kołdry, ręczniki, środki higieniczne dla kobiet i dzieci, dla dzieci - czekolady i słodycze.
Bardzo dziękujemy za wsparcie.

Blask zawsze angażuje się w sprawy społeczne, dlatego nasi redaktorzy będą wolontariuszami podczas zbiórki i specjalnie dla Was będziemy relacjonować wszystko co dzieje się w sztabie. 

Zapraszamy na stronę myzwami.umlub.pl będzie to główne źródło wiarygodnych informacji i skarbnica wiedzy w kwestii pomocy uchodźcom.
Zajrzyj także na nasze media społecznościowe (Facebook, Instagram i Twitter), gdzie na bieżąco będziemy relacjonować wszystkie działania wspierające naszych sąsiadów.
Wsparcie Finansowe
KOMUNIKAT do Członków Społeczności Akademickiej Uniwersytetu Medycznego w Lublinie

Szanowni Państwo,
wobec aktu agresji Rosji w stosunku do Narodu Ukraińskiego którego wszyscy jesteśmy świadkami, Społeczność naszego Uniwersytetu solidaryzując się z ofiarami, ogłasza zbiórkę środków finansowych mających nieść pomoc ofiarom.

Niezależnie od licznych aktów pomocy rzeczowej organizowanych zarówno w Uniwersytecie jak i w całej Polsce, dostrzegając wzrastające potrzeby Uchodźców, w porozumieniu z NSZZ Pracowników UM w Lublinie uruchomione zostało subkonto bankowe dedykowane wyłącznie wpłatom niosącym pomoc Ukrainie.

Właściciel konta: NSZZ Pracowników UM w Lublinie
Numer rachunku w Banku Millenium S.A. (format IBAN): PL35 1160 2202 0000 0005 1907 1036
Kod BIC/SWIFT: BIGBPLPW
Tytułem: Pomoc Ukrainie

Na koniec każdego tygodnia Społeczność Akademicka UM będzie informowana o wysokości zgromadzonych środków na subkoncie oraz ich wykorzystaniu. Informujemy, że część zgromadzonych środków zostanie przeznaczona na zakup w pełni wyposażonych profesjonalnych apteczek wojskowych.

Społeczność Uniwersytetu Medycznego w Lublinie
© 2022 Centrum Symulacji Medycznej UM w Lublinie