numer 012
marzec 2022

Konferencja "21st Century Medicine"

Prawdą jest, że NAUKA dla Młodych Medyków stanowi jeden z fundamentalnych aspektów codziennego działania. Aby wyjść naprzeciw oczekiwaniom oraz urzeczywistnić założenia organizacji, podjęto decyzję o stworzeniu międzynarodowego wydarzenia, które posłuży wymianie myśli i wiedzy oraz zawiązywaniu nowych znajomości. Tak w 2016 roku powstała ona. Międzynarodowa konferencja "21st Century Medicine - International Medical Congress for Students and Young Doctors".

Już od pierwszej edycji konferencja wyróżniała się profesjonalizmem oraz wysokim poziomem organizacji. Podczas sesji naukowych oraz wykładów gościliśmy prelegentów z różnych stron świata, zostaliśmy obdarowani patronatami czołowych przedstawicieli medycyny i biznesu. Jednocześnie dbaliśmy o zapewnienie atrakcji na różnych płaszczyznach, również duchowych i artystycznych jak miało to miejsce, chociażby w momencie projekcji filmu "Wyślę Wam kartkę" i dyskusji o dylematach związanych ze światem onkologii.
Wraz z upływem lat konferencja umacniała swą pozycję w rankingu najlepszych wydarzeń naukowych w Polsce. Przez cały czas pozostając wierna swej nazwie, śledzi nowinki i wyzwania medycyny XXI wieku, co znajduje odzwierciedlenie w tematyce wykładów, sesji naukowych oraz warsztatów towarzyszących kongresowi.
Rok 2020 pozostanie na długo w pamięci każdego z nas. Pandemia wciąż odciska swoje piętno na wielu obszarach działalności Młodych Medyków. Konferencja nie pozostaje wyjątkiem. Dwa lata temu, kiedy wszystko było już dopięte na ostatni guzik, przyszła informacja o obowiązku odwołania wszelkich imprez masowych oraz wydarzeń o charakterze publicznym, do których należał i nasz Kongres. Fakt ten nie zniszczył jednak w Młodych Medykach ducha nieustępliwego dążenia do propagowania wiedzy. Konferencja przetrwała - rok później, mimo ciężkich czasów III fali pandemii, odbyła się online, odnosząc ogromny sukces, zaś w tym roku planowana jest w formie hybrydowej, pragnąc powrócić do swoich korzeni i pierwotnych założeń. 
Przewodniczącymi Komitetu Organizacyjnego konferencji byli kolejno: dr Jacek Skup, dr Agnieszka Radzka, Damian Bator, Olaf Pachciński oraz obecnie - Julia Bargieł. Od trzeciej edycji konferencji współorganizatorami kongresu pozostaje Katedra i Zakład Epidemiologii i Metodologii Badań Klinicznych pod przewodnictwem Profesor Agaty Smoleń, Doktor Haliny Piacewicz-Szczęsnej oraz  Doktora Marcina Lewickiego. 

Drogi Studencie naszej Uczelni. Jesteś spragniony wiedzy i zdobywania doświadczenia? Pragniesz swoim działaniem wykraczać poza codzienne obowiązki, związane z nauką na zajęcia? A może chciałbyś poznać osoby pełne pasji i zaangażowania, którym niestraszne nowe wyzwania? Jeśli chociaż na jedno z tych pytań odpowiedziałeś twierdząco, to nie czekaj ani chwili dłużej. Organizacja Młodzi Medycy jest stworzona właśnie dla Ciebie. Przyjdź i spotkaj się z nami w naszej siedzibie w Collegium Academicum lub napisz do nas na Facebooku. 
Obiecujemy...
Nie pożałujesz!
Julia Bargieł - Wiceprezes Organizacji Młodzi Medycy
Aleksandra Łomża - Prezes Organizacji Młodzi Medycy
© 2022 Centrum Symulacji Medycznej UM w Lublinie