numer 014
maj 2022
4

Praktyka czyni mistrza, czyli otwieramy Uniwersytecki Gabinet Kosmetologiczny

22 kwietnia 2022 r. odbyły się zajęcia pilotażowe w Uniwersyteckim Gabinecie Kosmetologicznym.

Nowo otwarty Gabinet to na dzień dzisiejszy w branży beauty unikatowy program nauczania w zawodzie kosmetologa. Powstał w celu umożliwienia kształcenia praktycznego i podnoszenia poziomu nauczania studentów kierunku Kosmetologia, zgodnie z zasadą „praktyka czyni mistrza”.
Kobieta wykonuje zabieg pacjentowi symulowanemu
Zajęcia w UGK
W UGK studenci będą wykonywać zabiegi zgodnie ze sztuką zawodu kosmetologa, pozostając pod czujnym okiem kadry dydaktycznej – ucząc się, doskonaląc warsztat pracy, umiejętności komunikacyjne w pracy z klientem, rozwiązując różne trudne sytuacje, spotykane na co dzień w gabinetach. Nowością i doskonałym materiałem szkoleniowym jest udział w zajęciach pacjentów symulowanych z Centrum Symulacji Medycznej.

Celem działania UGK jest osiągnięcie przez naszych studentów mistrzowskiego poziomu obsługi klienta. Gabinet powstał z poczucia świadomości, że tylko praca w realnych warunkach pozwoli absolwentom poczuć się swobodnie na rynku pracy, szczególnie wtedy, kiedy stawia się pierwsze kroki.

Praca w UGK pozwala także na spojrzenie na pracę kosmetologa z perspektywy potencjalnego klienta, ponieważ w gabinecie będą wykonywane profesjonalne zabiegi. W ofercie znajdzie się szeroka gama zabiegów w bardzo atrakcyjnych cenach.

Wkrótce otwarcie gabinetu, zapraszamy!

Wszelkie informacje oraz zapisy będą dostępne na stronie internetowej UGK.
© 2022 Centrum Symulacji Medycznej UM w Lublinie