Informator uniwersytecki

Blask
MBA w ochronie zdrowia
W Uniwersytecie Medycznym w Lublinie trwa nabór do III edycji studiów podyplomowych Master of Business Administration w Ochronie Zdrowia. Studia cieszą się niesłabnącym zainteresowaniem. Nic dziwnego, skoro do prowadzenia zajęć zostali zaproszeni najlepsi wykładowcy i praktycy w swoich dziedzinach (z listą wykładowców można zapoznać się na stronie MBA). Studia są dwusemestralne i odbywają się w formie dwudniowych, weeknedowych zjazdów, a zbudowane są na bazie autorskiego programu. Nadrzędnym celem studiów jest przekazanie wiedzy z zakresu zarządzania i organizacji sytemu ochrony zdrowia, uwzględniając przy tym aspekty finansowe, prawne oraz ekonomiczne.
MBA w ochronie zdrowia
A jak to wyglądało do tej pory? – „Program studiów został opracowany w taki sposób, żeby połączyć teorię z praktyką. Do przeprowadzenia zajęć zostali zaproszeni wybitni fachowcy, praktycy z całej Polski, którzy podzielili się ze słuchaczami swoim doświadczeniem i wiedzą w zakresie zarządzania w ochronie zdrowia. Dzięki takiemu podejściu absolwenci będą mogli wykorzystać zdobyte umiejętności w swojej pracy zawodowej. Podczas studiów realizowana była duża ilość zajęć praktycznych np. rozwiązywanie licznych case studies czy testów osobowości, kompetencyjnych. Z pełną świadomością mogę przyznać, że jest to najlepszy program studiów MBA w Polsce, realizowany na najwyższym poziomie. Wspaniała kadra i wspaniali słuchacze.” – dr hab. n. o zdr. Bartłomiej Drop, prof. UM, sekretarz studiów „MBA w ochronie zdrowia”(koordynator organizacyjny i naukowy, współautor programu).

Najistotniejszych informacji dowiecie się ze strony „MBA w ochronie zdrowia” jest intuicyjna, zbudowana w sposób bardzo przyjazny dla użytkownika oraz pełna najważniejszych informacji. Znajdziemy tam wszystkie szczegóły dotyczące kierunku i procesu rekrutacji wraz ze składaniem dokumentów. Zapoznać się można z listą wykładowców (wraz z krótkimi biogramami) o której wcześniej wspomnieliśmy, a także sprawdzić terminy planowanych zjazdów. Znaleźć tam można również ofertę pozostałych kierunków studiów podyplomowych prowadzonych w Centrum Kształcenia Podyplomowego. Wszystkich chętnych do nabycia umiejętności w zarządzaniu w systemie ochrony zdrowia zapraszamy do aplikowania: www.mba.umlub.pl

źródło: dr hab. n. o zdr. Bartłomiej Drop, prof. UM, sekretarz studiów „MBA w ochronie zdrowia”
redakcja: Kasia Flor, Sekcja Organizacyjno-Informacyjna

© 2021 Centrum Symulacji Medycznej UM w Lublinie