numer 003
grudzień / styczeń

Numer zimowy

foto
Istota jakości kształcenia

Jakość kształcenia z trzech różnych perspektyw – prof. Łukasz Komsta, Dorota Stachura-Żurek oraz Adrian Kuś. Co myślą i jak ją odbierają? Dowiecie się z naszej rozmowy.

[więcej...]
foto
Dzień Jakości Uniwersytetu Medycznego w Lublinie

Za nami „I Dzień Jakości Uniwersytetu Medycznego w Lublinie” Jak powstał DźJUML i czy to była udana akcja powiedzą nam Prorektor ds. Kształcenia i Dydaktyki prof. Kamil Torres oraz kierownik Centrum Innowacji i Akredytacji Magdalena Staśkiewicz.

[więcej...]
foto
Bezpieczny powrót na zajęcia

Zajęcia dydaktyczne zostają stopniowo przywracane do formy kontaktowej. Studenci i nauczyciele mogą się zapoznać z harmonogramem dla poszczególnych kierunków.

[więcej...]
foto
Wyniki ankiety Blasku

Prezentujemy wyniki naszej pierwszej ankiety przeprowadzonej na łamach Blasku. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami, którymi sami byliśmy zaskoczeni.

[więcej...]
foto
Nowe kierunki studiów podyplomowych

Przypominamy, że trwa nabór na nowe kierunki studiów podyplomowych w Centrum Kształcenia Podyplomowego. Zajęcie ruszają już w lutym 2021 r.

[więcej...]
foto
Kursy dokształcające dla stomatologów

Centrum Kształcenia Podyplomowego niezmiennie kusi swoją ofertą. Tym razem dwa nowe kursy przeznaczone dla lekarzy dentystów.

[więcej...]
foto
Konferencja MedIQ 2020

VIII Konferencja Edukacji i Symulacji Medycznej MedIQ 2020 miała wyjątkowy charakter, ponieważ ze względu na panujące obostrzenia musiała odbyć się online.

[więcej...]
foto
Gala Sportu AZS

Podsumowanie Wirtualnej Gali Sportu Akademickiego Związku Sportowego Województwa Lubelskiego.

[więcej...]
foto
Ogród Farmako­gnostyczny

Za oknem późna jesień, a właściwie to już nawet zima. Dlatego jest to najlepszy moment na odrobinę słońca i odżywczej zieleni z Ogrodu Farmakognostycznego.

[więcej...]
foto
2
What’s Ado?

Are you interested in new column of Blask? You should be, because Adolfo Rivero-Muller is coming!

[więcej...]
foto
Kisses in a box

This is the Internet’s jewel – enjoy it and the best of Wishes for this time of peculiar singularity – Christmas time!

[więcej...]
foto
NSZZ Pracowników UM

NSZZ Pracowników UM – dla kogo jest i czym się zajmuje opowiedział nam dr hab. n. med. Paweł Miotła – przewodniczący związku.

[więcej...]
foto
3 słowa o sobie - Sylwia Mazurkiewicz

Lubię swoją pracę za możliwość zmiany i kreowania otaczającej mnie rzeczywistości, a w wolnym czasie – podróże. Te bliskie i te dalekie. Fanka thrillerów medycznych...

[więcej...]
foto
Innowacja w edukacji medycznej – symulacja medyczna on-line w dobie pandemii

Okres pandemii SARS-CoV-2 – „Jak w takich warunkach stosować metodę symulacji w kształceniu studentów, i czy jest to w ogóle możliwe?” – prof. Anna Torres

[więcej...]
foto
Nauczanie modułowe z perspektywy czasu…

Nauczanie modułowe na UM – co można już o nim powiedzieć? Swoimi spostrzeżeniami podzieliła się z nami prof. dr hab. Teresa Małecka-Massalska.

[więcej...]
foto
10
Ladies and gentlemen - This is water!

There is one essay which for some people is ‘the evangelion’ of today’s times and is worth coming back to…

[więcej...]
foto
Co nas czeka w 2021 roku

Nowe podatki czy czternasta emerytura, to tylko niektóre zmiany, które zaczną obowiązywać z początkiem nowego roku kalendarzowego. Sprawdź jakie prawo wchodzi w życie z dniem 1 stycznia 2021 roku.

[więcej...]
foto
MBA w ochronie zdrowia

Trwa nabór do III edycji studiów „MBA w ochronie zdrowia”. Dotychczasowy przebieg w kilku słowach podsumował dr hab. n. o zdr. Bartłomiej Drop, prof. UM, sekretarz studiów.

[więcej...]
foto
Szlachetna Paczka

Każdy chce spędzić wyjątkowe święta. Nie każdy jednak może sobie na to pozwolić. Dla tych którzy potrzebują pomocy, aby ich święta były odrobinę bardziej magiczne została stworzona akcja „Szlachetna paczka”

[więcej...]
foto
Życzenia

Kolejny raz widzimy (i czytamy) się w Nowym Roku, dlatego cała redakcja chciała przekazać kilka ciepłych słów czytelnikom…

[więcej...]
Kolumna studencka
Kolumna studencka
foto
Nowe akcje Centrum Wolontariatu

Zastanawiacie się co nowego u Centrum Wolontariatu? Jak poradzili sobie z organizowaniem akcji w czasie pandemii? Zapraszamy do lektury!

[więcej...]
foto
IFMSA – „Poznaj swój staż”

5 spotkań, 13 prelegentów i ponad 9 tysięcy wyświetleń! Tak w kilku liczbach można przedstawić projekt, którego idea powstała w kwietniu, w maju zarysował się plan, a w czerwcu zaczął podbijać serca studentów…

[więcej...]
foto
PTSF – krótkie opisy działania

Pandemia ani inne przeciwności losu nie powstrzymują naszych studentów od działania. Co ostatnio robił PTSF? Sprawdźcie sami.

[więcej...]
foto
Wywiad z Marią Stępień

Wywiad z Marią Stępień, studentką VI roku kierunku lekarskiego i Przewodniczącą Akademickiego Związku Sportowego Uniwersytetu Medycznego w Lublinie.

[więcej...]
Nauka i projekty
Nauka i projekty
Licznik odwiedzin : 80288 dzisiaj : 34
© 2022 Centrum Symulacji Medycznej UM w Lublinie