numer 004
luty 2021
Jak ten czas szybko leci! Dopiero mieliśmy wydanie zimowe na grudzień i styczeń, a już mamy luty. A luty prezentuje się pod hasłem zmian. Zmiany mamy opisane w artykułach, ale zmiany mamy też w Blasku. Cały czas się rozbudowujemy, dlatego zapraszamy do zapoznania się z nową kolumną – „Nauka i Projekty”.
foto
Wywiad z prof. Januszem Solskim

Dzisiaj porozmawiamy z prof. Januszem Solskim kierownikiem Katedry i Zakładu Diagnostyki Laboratoryjnej.

[więcej...]
foto
Wywiad z prof. Tomaszem Paszkowskim

Zapraszam na wywiad z prof. dr hab. n. med. Tomaszem Paszkowskim, kierownikiem III Katedry i Kliniki Ginekologii. Przeniesiemy się nieco w czasie oraz przestrzeni i zajrzymy do zagranicznych ośrodków...

[więcej...]
foto
Rozmowa o STN

Na pewno znacie Studenckie Towarzystwo Naukowe (STN) z jego licznych działań i akcji. Może kiedyś zsatanawialiście się nad wsąpieniem w jego kręgi? Dzisiaj macie okazję dowiedzieć się nieco więcej.

[więcej...]
foto
Badanie opinii uczestników DźJUML

Po pierwszym Dniu Jakości UML (DźJUML) przeprowadzono krótką ankietę wśród uczestników tego wydarzenia. Łącznie w ankiecie wzięło udział 54 uczestników. Oto najciekawsze opinie i wypowiedzi respondentów.

[więcej...]
foto
Baza wykładowców

Zachęcamy pracowników naszej Uczelni do dołączenia do Bazy Wykładowców.

[więcej...]
foto
150
Rekrutacja do Programu Pacjenta Standaryzowanego

Poszukujemy kandydatów na pacjentów standaryzowanych, szukamy osób w różnym wieku, które chcą spędzić wolny czas w pożyteczny sposób.

[więcej...]
foto
Zmiany w programach studiów

Kosmetyczne, większe oraz mniejsze - przedstawiamy najważniejsze zmiany wprowadzone do programach studów na 4 wydziałach.

[więcej...]
foto
Psychoonkologia

Nowe studia w ofercie CKP. Psychoonkologia adresowana jest do absolwentów studiów wyższych w szczególności do lekarzy, pielęgniarek, psychologów, personelu medycznego.

[więcej...]
foto
Nowi profesorowie w grupie dydaktycznej

Rada ds. Kształcenia UM w Lublinie 30 października oraz 26 listopada 2020 r. pozytywnie zaopiniowała zmianę stanowiska łącznie 6 nauczycieli akademickich na stanowisko profesora uczelni w grupie pracowników dydaktycznych.

[więcej...]
foto

3 słowa o sobie – Łukasz Turczyński

Swoją pracę lubię za możliwość pracy zespołowej i za różnorodność wyzwań, a moim hobby są górskie wędrówki i lotnictwo.

[więcej...]
foto

Akredytacja na Wydziale Farmaceutycznym

W dniach 14 i 15 stycznia b.r. miała miejsce kolejna, już trzecia w tym roku, wizytacja dokonana przez ekspertów Polskiej Komisji Akredytacyjnej na Wydziale Farmaceutycznym.

[więcej...]
foto

Ratownictwo Medyczne – nadchodzące zmiany

Jakie zmiany zostaną wprowadzone w najbliższym czasie na kierunku Ratownictwo Medyczne? Jakie niespodzianki czekają studentów? – rozmowa z dr Magdaleną Prylińską, koordynatorką kierunku.

[więcej...]
foto
Status rezerwacji

Formularz rezerwacji wydaje się skomplikowany. Centrum Symulacji ma ogromny, ciągle nie wykorzystany wachlarz możliwości, toteż narzędzie, ujmujące w jednym miejscu tak wiele opcji może sprawiać wrażenie zagmatwanego.

[więcej...]
foto

Czy warto żyć w teraźniejszej chwili? - mindfulness

„Nie pij herbaty jak ktoś, kto przełyka kawę w czasie przerwy w pracy. Rób to powoli i z namaszczeniem, tak jak pracuje oś, wokół której kręci się Ziemia – powoli, równo, bez pośpiechu. Żyj w teraźniejszej chwili. Tylko ona jest życiem.”

[więcej...]
foto

Beauty

Taken from Plato’s ”Forms” – the ‘archetype’ describes the face in two categories. The first one is symmetry which can be characterised as the mirror image of parts or components in respect to an axis.

[więcej...]
foto
3

Where is all the equipment?

From childhood we all like to have new toys. At young age, kids make spectacular tantrums in shopping centres to get what they want, just to leave toys unattended a couple of weeks later.

[więcej...]
foto

Through eyes of student

Hi, my name is Kai Chien Hong, I'm a students' representative of the 6MD 3-year regular program. As soon as I joined this big, university family, I felt that everything was much better than I expected.

[więcej...]
foto
Akcja szczepień

Trwają szczepienia dla studentów i pracowników naszego uniwersytetu. Zaszczepieni nadal muszą nosić maseczki, ale mogą uczestniczyć w spotkaniach powyżej 5 osób oraz nie będą podlegali kwarantannie...

[więcej...]
foto

CeEMowe Meetingi Fachowe

Potocznie mówi się, że studenci za mało czasu poświęcają zdobywaniu wiedzy i systematycznej pracy. Cóż, jeśli taka jest reguła, to studenci Uniwersytetu Medycznego są zdecydowanie wyjątkiem.

[więcej...]
foto
Współpraca ze szkołami – inwestycja w przyszłych studentów

Uczniowie poznają struktury i zwyczaje akademickie i przede wszystkim maja kontakt z wykładowcami, co pozwala im na rozwijanie pasji i zainteresowań oraz poznanie wymarzonego kierunku studiów „od podszewki”.

[więcej...]
foto
Ankieta dotycząca opinii na temat Kalendarza Akademickiego

Drodzy studenci, potrzebujemy opinii na temat Waszego ulubionego Kalendarza Akademickiego.

[więcej...]
Kolumna studencka
Kolumna studencka
foto
Kalendarium

Przedstawiamy zestawienie wydarzeń studenckich na najbliższe miesiące.

[więcej...]
foto

Sesja w czasach „zarazy”

Zdaje się, że znany jest podobny tytuł, mający skrajnie odmienne nacechowanie, a więc „Miłość w czasach zarazy” – powieść autorstwa Gabriela Garcii Marqueza o miłości silniejszej od samotności, fatum i zagłady. Myśląc o sesji w czasie pandemii przywoływałabym jedynie trzy ostatnie określenia. ;)

[więcej...]
foto

Działania PTSS w I semestrze

Mimo trudności, jakie przyniósł rok akademicki 2020/2021, nasz oddział PTSS-u dobrze poradził sobie z arcytrudnym zadaniem, jakim było „normalne” funkcjonowanie – różnorakie szkolenia i webinaria to tylko część tego, czym się zajmowaliśmy.

[więcej...]
foto

21st Century Medicine – International Medical Congress

Konferencja 21st Century Medicine to wydarzenie naukowe o charakterze międzynarodowym, które będzie miało miejsce w dniach 26-27.03.2021r. na Uniwersytecie Medycznym w Lublinie.

[więcej...]
foto

Karma wraca

Pod chwytliwą nazwą „Karma wraca” zorganizowaliśmy zbiórkę wszelkiego asortymentu, który mógłby wesprzeć „Schronisko dla Bezdomnych zwierząt” w Lublinie. Zbieraliśmy koce, ręczniki jak i różnego rodzaju karmy.

[więcej...]
Nauka i projekty
Nauka i projekty
foto
Podniesienie kompetencji zawodowych fizjoterapeutów

29 stycznia 2021 roku zakończyła się realizacja projektu pn. „Podniesienie kompetencji zawodowych fizjoterapeutów zatrudnionych w publicznym systemie ochrony zdrowia”,

[więcej...]
foto
Diamentowy Grant

Rozpoczęła się realizacja projektu badawczego w ramach programu Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego (obecnie Ministerstwo Edukacji i Nauki) Diamentowy Grant.

[więcej...]
foto
Wewnętrzny System Finansowania Nauki

CWNiR informuje o aktualnych możliwościach pozyskania finansowania wynikających z Zarządzenia Nr 12/2021 JM Rektora w sprawie Wewnętrznego Systemu Finansowania Nauki.

[więcej...]
foto
1
Polska Platforma Medyczna, otwartość i promocja osiągnięć naukowych

Portal pod nazwą Polska Platforma Medyczna (PPM) jest wyjątkową na skalę ogólnopolską przestrzenią gromadzącą kompleksowe informacje o osiągnięciach naukowych i potencjale badawczym.

[więcej...]
Licznik odwiedzin : 80303 dzisiaj : 49
© 2022 Centrum Symulacji Medycznej UM w Lublinie