Mimo trudności, jakie przyniósł rok akademicki 2020/2021, nasz oddział PTSS-u dobrze poradził sobie z arcytrudnym zadaniem, jakim było „normalne” funkcjonowanie – różnorakie szkolenia i webinaria to tylko część tego, czym się zajmowaliśmy.

" > <p style="text-align: center;">Działania PTSS w I semestrze</p>

Informator uniwersytecki

numer 004
luty 2021
1

Działania PTSS w I semestrze

Mimo trudności, jakie przyniósł rok akademicki 2020/2021, nasz oddział PTSS-u dobrze poradził sobie z arcytrudnym zadaniem, jakim było „normalne” funkcjonowanie. Przewodniczący Dawid Bednarski wraz z prężnie działającym zespołem zarządu wzorowo wywiązali się ze swoich obowiązków i sprawili, że mimo problemów związanych z pandemią, można było wziąć udział w różnorakich szkoleniach i webinariach. Można powiedzieć, że od razu po wyborze nowego zarządu oddziału w Lublinie, zakasaliśmy rękawy i weszliśmy w nowy rok akademicki pełni zapału.

Członkowie PTSS
Nasz zespół udowodnił wszystkim oddziałom PTSS w Polsce, że mimo iż nie można spotkać się na wykładzie w trybie stacjonarnym, to nadal istnieje możliwość sprawnego i częstego szkolenia się przy użyciu transmisji przez internet.

Już 27 października został zorganizowany live z dr. n. med. Michałem Łobaczem pt. „Chirurgiczne Q&A Live!, gdzie doktor odpowiadał na wszystkie nurtujące studentów pytania na temat chirurgii stomatologicznej. W transmisji na żywo wzięło udział prawie 600 obserwujących.

W dzień niepodległości, 11 listopada zorganizowany został webinar: „Guided Biofilm Therapy” z EMS-DENTAL przeprowadzony przez trenerkę Swiss Dental Academy – panią Małgorzatę Michałowską.

2020 rok został przez nas zakończony webinarem z dr n. med. Marleną Pedowską, która przybliżyła nam temat owrzodzeń w jamie ustnej.
Warsztaty dla studentów

Wraz z nowym rokiem przyszły również stacjonarne szkolenia! Pierwszym z nich było „Suture it”, szkolenie z szycia chirurgicznego z aktywnie współpracującym z naszym oddziałem dr n. med. Michałem Łobaczem wraz z pomocą firmy C.WITT DENTAL. Szkolenie odbyło się z zachowaniem rygoru sanitarnego, jednak mimo to przebiegło sprawnie, a uczestnicy wynieśli z niego dużo nowego doświadczenia.

11 stycznia za pośrednictwem nowo powstałej strony Polskiego Towarzystwa Studentów Stomatologii odbył się webinar pt. „Bruksizm - czy wiesz już wszystko?”, który przeprowadził dr. n. med. Marcin Berger. Webinar cieszył się dużym zainteresowaniem, obejrzało go aż 600 osób.

Opiekunowie naszego oddziału poza sprawowaniem czynnej pieczy nad naszą pracą z chęcią również dzielą się swoją wiedzą. 23 stycznia w zorganizowanym przez PTSS Łódź, prof. zw. dr. hab. n. med. Ingrid Różyło-Kalinowska przeprowadziła webinar „Jak patrzeć na badanie CBCT, żeby coś zobaczyć”.

Warto wspomnieć o tym, że nasz oddział nie zapomniał również o potrzebujących. Wsparliśmy, poprzez zbiórkę nakrętek, Hospicjum im. Małego Księcia w Lublinie, zorganizowaliśmy zbiórkę na Szlachetną Paczkę oraz akcję „Karma wraca” opisaną w oddzielnym artykule.

zajęcia dla przedszkolaków

Semestr zimowy w naszym wykonaniu był bardzo aktywny ale obiecujemy, że letni przyniesie jeszcze więcej ciekawych akcji, szkoleń i warsztatów. Wszystkim wykładowcom, którzy pomogli nam w minionym czasie serdecznie dziękujemy, a studentów zapraszamy do dołączenia do nas i uczestniczenia w życiu naszego oddziału już teraz! Stay tuned!

Oficjalna strona PTSS – znajdziecie tu materiały, kalendaria i organizowane webinay na które można się zapisać.

Oficjalny profil PTSS Lublin na Fb – bądźcie na bieżąco z PTSS

Oskar Tokarczuk
Polskie Towarzystwo Studentów Stomatologii w Lublinie

© 2022 Centrum Symulacji Medycznej UM w Lublinie