Informator uniwersytecki

Blask
numer 002
listopad 2020
foto
Wywiad z prof. Grzegorzem Wallnerem

Wywiad z prof. dr hab. n. med. Grzegorzem Wallnerem z II Katedry i Kliniki Chirurgii Ogólnej, Gastroenterologicznej i Nowotworów Układu Pokarmowego UM, Konsultantem Krajowym w dziedzinie Chirurgii Ogólnej.

[więcej...]
foto
Ankieta potrzeb i oczekiwań na temat informacji wewnętrznej

Zapraszamy do wypełnienia krótkiej ankiety, która powstała w celu ułatwienia wspólnej pracy całej społeczności akademickiej. Badanie dotyczy komunikacji wewnętrznej na naszym Uniwersytecie.

Wypełnij ankietę


[więcej...]
foto
Kursy w dziedzinie okulistyki z ESASO

Europejska Szkoła Zaawansowanych Studiów Okulistycznych (ESASO) zawarła umowę o utworzeniu ośrodka o takim samym profilu na Uniwersytecie Medycznym w Lublinie.

[więcej...]
foto
Zdalne zabiegi w dobie COVID-19

Zdalne zabiegi ablacji migotania przedsionków wykonane w Centrum Symulacji Medycznej przez lekarzy z Kliniki Kardiologii wspólnie z kolegami z Ukrainy.

[więcej...]
foto
European Association of Faculties of Pharmacy

W dniach 9-11 listopada 2020 odbyła się międzynarodowa, wirtualna konferencja Europejskiego Stowarzyszenia Wydziałów Farmaceutycznych (European Association of Faculties of Pharmacy, EAFP)

[więcej...]
foto
Akredytacje na Wydziale Farmaceutycznym

W dniach 3 i 4 listopada miała miejsce wizytacja kierunku analityka medyczna (ocena programowa) dokonana przez ekspertów Polskiej Komisji Akredytacyjnej.

[więcej...]
foto
Uczelniany Zespół ds. Kształcenia Zdalnego a aktualne wyzwania dydaktyki

Działający od września b.r. Uczelniany Zespół ds. Kształcenia Zdalnego (UZKZ) intensywnie pracuje nad rozwiązywaniem problemów zaistniałych w związku z kontynuacją kształcenia w formie zdalnej oraz stałym jego usprawnianiem.

[więcej...]
foto
Realizacja Uniwersyteckiej Pomocy Psychologicznej

Dynamiczna sytuacja epidemiologiczna z dnia na dzień stawia nowe wyzwania nie tylko przed władzami uczelni. Wszyscy musieliśmy w ostatnim czasie na nowo zorganizować swoją codzienność.

[więcej...]
foto
Rozmowa z dr Ewą Domańską-Glonek

Rozwój i podnoszenie kompetencji towarzyszy naszym pracownikom na każdym kroku. Zapraszamy na krótką rozmowę z dr Ewą Domańską-Glonek na temat edukacji klinicznej oraz obrony tytułu magistra w Edynburgu.

[więcej...]
foto
Erasmus+ Staff Mobility for Teachers – wizyta w Uniwersytecie Sulejmana Demirela

Erasmus+ Staff Mobility for Teachers to wyjątkowa okazja, aby w ramach programu finansowanego przez Komisję Europejską nauczyciele akademiccy mogli prowadzić zajęcia dydaktyczne na innej zagranicznej uczelni.

[więcej...]
foto
Nowi profesorowie w grupie dydaktycznej

Rada ds. Kształcenia UM w Lublinie, 30 września 2020 r. pozytywnie zaopiniowała zmianę stanowiska, 7 nauczycieli akademickich, na stanowisko profesora uczelni w grupie pracowników dydaktycznych

[więcej...]
foto
3 słowa o sobie - Kasia Ożga

Lubię swoją pracę za możliwość nawiązywania szerokich kontaktów z ciekawymi ludźmi, których cenię, w otoczeniu ważnych dla mnie autorytetów

[więcej...]
foto
Spacer po Uniwersyteckim Centrum Stomatologii

Zapraszamy Was na wirtualne zwiedzanie zakamarków Uniwersyteckiego Centrum Stomatologii. Nie musicie ruszać się nawet z fotela.

[więcej...]
foto
Association for Dental Education in Europe

Wydział Lekarsko-Dentystyczny UM w Lublinie w strukturach Association for Dental Education in Europe (ADEE)!

[więcej...]
foto
Współczesna radiologia stomatologiczna

Rozpoczynamy edycję stałej kolumny z publikacjami naszych pracowników. W tym numerze najnowsza książka prof. Ingrid-Różyło-Kalinowskiej.

[więcej...]
foto
Tricks and manipulation strategies the humans employ

When people receive things from others, they naturally feel indebted and usually offer something back. Therefore free gifts increase compliance with future requests.

[więcej...]
foto
Doradztwo zawodowe i psychologiczne w Biurze Karier

Dział Projektów oraz Biuro Karier serdecznie zapraszają studentów ostatnich lat studiów wszystkich kierunków, do udziału w bezpłatnym doradztwie zawodowym i psychologicznym.

[więcej...]
foto
Studenci biją „Blaskiem”

Czasopismo „Blask” skierowane jest do NAS (Nauczyciel, Administracja, Studenci), dlatego nie mogło w nim zabraknąć odrobiny miejsca właśnie dla najliczniejszej grupy - czyli studentów.

[więcej...]
foto
Nowe kierunki studiów podyplomowych

Wiedzy nigdy dość! Dla tych, którzy pragną stale poszerzać swoje kompetencje Centrum Kształcenia Podyplomowego przygotowało świetną ofertę!

[więcej...]
foto
Pacjenci wspierają studentów

W pierwszym tygodniu listopada zapadła decyzja o tym, że pacjenci standaryzowani będą w tym semestrze pracować zdalnie.

[więcej...]
foto
Wybory do Zarządu Polskiego Towarzystwa Studentów Stomatologii Oddział Lublin

Znamy już nowy skład Zarządu PTSS Oddział Lublin oraz plany na obecny rok akademicki.

[więcej...]
foto
Zaszczep się wykładem!

Cykl internetowych wykładów pt. „Zaszczep się wykładem!”, organizowanych przez PTSS Oddział Lublin.

[więcej...]
foto
Sport w czasie pandemii

Czas pandemii jest dla wszystkich trudnym okresem. Zostaliśmy postawieni w specyficznej i niekomfortowej sytuacji. Tak samo było ze sportowcami naszej uczelni. Sport, który dla wielu osób był odskocznią od codziennych problemów, został ograniczony. Trzeba było sobie radzić.

[więcej...]
foto
Tegoroczne inicjatywy Organizacji Młodych Medyków

Młodzi Medycy to organizacja zrzeszająca studentów wszystkich kierunków Uniwersytetu Medycznego w Lublinie. Liczy około 250 aktywnie działających członków.

[więcej...]
foto
Zapowiedź VII Konferencji Lublin International Medical Congress

Już po raz siódmy Studenckie Towarzystwo Naukowe Uniwersytetu Medycznego w Lublinie ma przyjemność zaprosić wszystkich zainteresowanych do uczestniczenia w interdyscyplinarnej studenckiej konferencji Lublin International Medical Congress for Students and Young Doctors.

[więcej...]
foto
Sukcesy zawodników AZS w czasie pandemii

Mimo iż przez cały okres lockdown’u zawodnicy musieli organizować sobie treningi na własną rękę, podczas Akademickich Mistrzostw Polski (AMP) zaprezentowali wysoki poziom swoich umiejętności.

[więcej...]
kontakt