Informator uniwersytecki

Blask
numer 001
październik 2020

Z wielką przyjemnością witamy na stronie pierwszego numeru nowego czasopisma Centrum Edukacji Medycznej pod tytułem „Blask”. Począwszy od października br. czasopismo będzie wydawane raz w miesiącu w wersji on-linie, a skierowane jest do NAS, czyli Nauczycieli, Administracji i Studentów naszej uczelni.

Zachęcamy do lektury!

foto
Wywiad z prof. Wojciechem Załuską

Z początkiem września obowiązki rektora przejął prof. dr n. med. Wojciech Załuska. Wśród wielu zadań, znalazł jednak czas, żeby opowiedzieć nam nieco o obecnej sytuacji uczelni i planach na najbliższe miesiące uwzględniając warunki, w jakich w tym roku naukę rozpoczęli studenci.

[więcej...]
foto
Ankieta potrzeb i oczekiwań na temat informacji wewnętrznej

Zapraszamy do wypełnienia krótkiej ankiety, która powstała w celu ułatwienia wspólnej pracy całej społeczności akademickiej. Badanie dotyczy komunikacji wewnętrznej na naszym Uniwersytecie.

Wypełnij ankietę


[więcej...]
foto
Spotkania zespołów dziekańskich

11 i 17 września 2020r. obyły się pierwsze spotkania zespołów dziekańskich wszystkich wydziałów zainicjowane przez Prorektora ds. Kształcenia i Dydaktyki prof. dr hab. n. med. Kamila Torres.

[więcej...]
foto
Powołanie Zespołu ds. Kształcenia Zdalnego

Ostatnie tygodnie przed rozpoczęciem roku akademickiego 2020/2021 były czasem intensywnej pracy nad przygotowaniem zasad prowadzenia zajęć dydaktycznych w stanie epidemii. Zarządzenie Rektora Uniwersytetu Medycznego w Lublinie nr 141/2020 z dnia 25 września 2020 zawiera szczegółowe instrukcje dla społeczności akademickiej UM wchodzącej w nowy rok akademicki.

[więcej...]
foto
CeeSemowe Meetingi Fachowe

CeeSemowe Meetingi Fachowe to autorski pomysł spotkań, za pomocą platformy edukacyjnej zoom, ze specjalistami różnych dziedzin medycyny. Spotkania organizowane były w czasie obowiązujących obostrzeń, które uniemożliwiały kontakt ze studentami.

[więcej...]
foto
Uniwersytecka Pomoc Psychologiczna (UPP)

Od nowego roku akademickiego rusza Uniwersytecka Pomoc Psychologiczna dla studentów, doktorantów i pracowników Uniwersytetu Medycznego w Lublinie.
Osoby, które zgłoszą się do UPP mogą liczyć na uzyskanie profesjonalnego wsparcia i pomocy psychologicznej skoncentrowanej na rozwiązaniu problemu.

[więcej...]
foto
Kurs języka angielskiego 2020/2021

Zapraszamy serdecznie na nową edycję kursów j. angielskiego od 3 października 2020 do 4 lipca 2021.

[więcej...]
foto
CSM w czasie pandemii

W warunkach zamknięcia uczelni, kiedy zaszła potrzeba szybkiego wprowadzenia nowych form nauczania, działania Centrum Symulacji Medycznej pozwoliły sprawnie dostosować się do tej sytuacji. Przeszkolono ponad 320 pracowników uczelni na temat obsługi platformy Zoom, aby zachować kontakt między studentami a nauczycielami.

[więcej...]
foto
Wirtualne Perspektywy

Salon Maturzystów Perspektywy 2020
18 września 2020 o godz. 10:00 ruszył Salon Maturzystów Perspektywy 2020 online. W tym roku po raz pierwszy, ze względów bezpieczeństwa, targi edukacyjne odbyły się wyłącznie w przestrzeni wirtualnej. Wydarzenie, w czasie którego „matura spotyka się ze studiami”, przyciągnęło rzesze zainteresowanych.

[więcej...]
foto
Projekt Peer Support IFMSA-Poland Oddział Lublin

Przyjazd w zupełnie nowe środowisko z inną kulturą, innym językiem może być trudny, właśnie dlatego w tym roku IFMSA-Poland Oddział Lublin, we współpracy z Biurem Obsługi Studentów Anglojęzycznych, przeprowadził projekt Peer Support dla studentów anglojęzycznych.

[więcej...]
foto
Wirtualna Konferencja AMEE 2020

W tym roku AMEE (The Association for Medical Education in Europe), najważniejsza na świecie konferencja do spraw edukacji, odbyła się online w dniach 7-9.09.2020 r.

[więcej...]
foto
Medycyna skrajnie ratunkowa

Po sukcesie szkoleń praktycznych, realizowanych w Centrum Symulacji pod hasłem „Szpital Przyszłości”, mgr Konrad Szast, jako osoba odpowiedzialna za organizację tego działania zapowiada nowy kurs, związany tym razem z umiejętnościami ratującymi życie.

[więcej...]
foto
Październik z Biurem Karier Uniwersytetu Medycznego w Lublinie

Zmieniająca się ciągle rzeczywistość nie pozwala nikomu stać w miejscu. Rynek pracy ewaluuje, zmieniają się wymagania pracodawców, którzy poza wykształceniem, doświadczeniem zawodowym bardzo często kładą nacisk także na kompetencje miękkie swoich pracowników i kandydatów do pracy. Taka sytuacja wymaga od studentów „inwestowania” w siebie i swój rozwój osobisty.

[więcej...]
foto
Otwarcie nowego Uniwersyteckiego Centrum Stomatologii

Od rozpoczynającego się właśnie roku akademickiego 2020/2021 rusza działalność nowego budynku Uniwersyteckiego Centrum Stomatologii przy ul. Chodźki 6, w którym odbywać się będą zajęcia dla studentów. Uroczystość otwarcia odbyła się 22 września 2020 roku. W wydarzeniu, z zachowaniem wymaganych środków bezpieczeństwa sanitarnego, uczestniczyło ponad 100 gości.

[więcej...]
foto
Rekrutacja w czasach pandemii

Do 9 października trwa proces rekrutacji na studia na rok akademicki 2020/2021. Studenci pierwszego roku rozpoczną naukę bez opóźnień. W szczególnych warunkach epidemiologicznych komisja rekrutacyjna pracowała zgodnie z rekomendacjami Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego.

[więcej...]
foto
Wybory Zarządu Samorządu Studentów

W dniu 14.06.2020r odbyły się wybory do Zarządu Samorządu Studenckiego na kadencje w roku akademickim 2020/2021. Po raz pierwszy zostały przeprowadzone zdalnie, ze względu na sytuację epidemiologiczną związaną z pandemią COVID-19.

[więcej...]
foto
Centrum Wolontariatu Uniwersytetu Medycznego W Lublinie

Centrum Wolontariatu działające przy Uniwersytecie Medycznym w Lublinie znajduje się pod opieką dr hab. n. med. Marzeny Samardakiewicz. Zrzesza nie tylko studentów, ale także doktorantów, pracowników uczelni oraz osoby z nią niezwiązane. Obecnie posiada ponad 150 aktywnie działających wolontariuszy. Zastanawiacie się jak funkcjonują, czym się zajmują i jak pomagają rozwijać się swoim członkom?

[więcej...]
kontakt