numer 006
kwiecień 2021

Pod koniec kwietnia wszędzie czuje się wzmożone napięcie i zintensyfikowane wysiłki. Gdzie nie spojrzeć, ludzie pracują jak pszczoły w ulu. Studenci i wykładowcy przypominają sobie, że niedługo kończy się semestr, a pogoda za oknem oznajmia, że nadchodzą dni, w których będzie trudniej się skupić na pracy. Upragnione słoneczne dni, a na ich horyzoncie powoli topniejące obostrzenia pandemiczne. Dlatego teraz, tuż przed majówką zapraszamy do lektury BLASKU, ponieważ wiele się dzieje.

foto
Studia MBA w Ochronie Zdrowia

Największy odsetek z inwestycji jest wówczas, gdy wydasz ją na siebie – to stwierdzenie doskonale oddaje nasz stosunek do studentów. Uważamy, że nie możemy zawieść osób, które poświęcają swój wolny czas na dodatkowe kształcenie.

[więcej...]
foto
ITEM

Co kryje się za skrótem ITEM? Kto wchodzi w skład zespołu oraz jakie zadania mają do wykonania jego poszczególni członkowie? Dowiecie się z wywiadu z Piotrem Marciniakiem i Marcinem Rusinkiem.

[więcej...]
foto
1
A po studiach...

Czy psychiatrzy przywiązują pacjentów do łóżek w pokojach bez klamek? Dla kogo jest specjalizacja z psychiatrii oraz co może robić psychiatra po godzinach? Na te i inne pytania odpowiedziała nam Olga Padała w cyklu „A po studiach…”

[więcej...]
foto
Wolontariuszem być!

Jak to jest być członkiem Centrum Wolontariatu w obecnej sytuacji? O swojej przygodzie jako wolontariusz opowiedział nam Sylwiusz Niedobylski, student kierunku lekarskiego i członek Centrum Wolontariatu Uniwersytetu Medycznego w Lublinie.

[więcej...]
foto
Kursy statystyczne

W lutym opublikowaliśmy zapowiedź Kursów Statystycznych, mających pojawić się w ofercie Centrum Kształcenia Podyplomowego, skierowanych do pracowników naszej uczelni. Dzisiaj możemy już zdradzić więcej szczegółów.

[więcej...]
foto
1
Dzień Otwarty

Dzień Otwarty to jedno z najważniejszych cyklicznych wydarzeń Uniwersytetu Medycznego w Lublinie. W tym roku bedą to Dni Otwarte i odbędą się zdalnie w dniach 17-21 maja.

[więcej...]
foto
Virtual International Conference – Designing the Future SESAM

W dniach 14-16.04.2021 odbyła się 26th Virtual International Conference – Designing the Future SESAM (Konferencja Stowarzyszenia Europejskich Centrów Symulacji Medycznej).

[więcej...]
foto

Pielęgnacja skóry w dobie pandemii i nieustającego noszenia maseczek

Od ponad roku maseczki ochronne towarzyszą nam w codziennym życiu i stały się symbolem drugiej dekady XXI wieku. Noszenie maseczek nie jest jednak obojętne dla skóry.

[więcej...]
foto
Ruszyła ankietyzacja

Spieszymy poinformować, że akcja ankietyzacji za semestr letni 2020/2021 już się rozpoczęła.

[więcej...]
foto
Pomyśl co dalej... 

Za nami kolejny miesiąc „Spotkań z Medycznym Ryniem Pracy”. Mieliśmy okazję przybliżyć studentom i absolwentom naszej Uczelni wiedzę oraz doświadczenie specjalistów z dziedziny biomedycyny, higieny stomatologicznej, farmacji.

[więcej...]
foto
Nowi profesorowie w grupie dydaktycznej

Rada ds. Kształcenia UM w Lublinie pozytywnie zaopiniowała zmianę stanowiska łącznie 3 nauczycielek akademickich na stanowisko profesora uczelni w grupie pracowników dydaktycznych.

[więcej...]
foto
UZKZ podsumowanie pracy

Uczelniany Zespół ds. Kształcenia Zdalengo, dalej regularnie spotyka się, by stawiać czoła bieżącym wyzwaniom kształcenia zdalnego na naszej uczelni. Przygotowaliśmy krótkie podsumowanie pracy zespołu od stycznia 2021 roku aż do teraz.

[więcej...]
foto
3 słowa o sobie - Adam Majewski

Lubię rodzinne podróże, zarówno letnie, jak i zimowe, przy okazji, których rozwijam swoje pasje fotograficzne, a gdy mam chwilę dla siebie poznaję nowe technologie informatyczne.

[więcej...]
foto
3

Curva peligrosa

In life, we all experience the, sometimes unexpected, turns from the status quo. Such bends might feel annoying at times, but in a way they are the things that put a little spice in life.

[więcej...]
foto
The Edge of Life

America spends billions of dollars on health care and a lump sum goes on end of life care, with a wide and expensive array of treatments on offer to those with insurance or who qualify for government funded programmes.

[więcej...]
foto
Through eyes of student

My name is Abraham Diomande. I am an alumni of the medical university of Lublin. I graduated in 2020. I am interested in pediatrics for specialization. I am from the United States (NYC).

[więcej...]
Kolumna studencka
Kolumna studencka
foto
Kalendarium

Przedstawiamy zestawienie wydarzeń na najbliższe miesiące...

[więcej...]
Nauka i projekty
Nauka i projekty
foto
Konkursy dot. wariantów koronawirusa w programie Horyzont Europa

Komisja Europejska uruchomiła 123 mln euro z nowego programu UE na rzecz badań naukowych i innowacji Horyzont Europa na pilne badania nad wariantami koronawirusa w obszarze Zdrowie oraz Infrastruktury Badawcze.

[więcej...]
foto

Projekt Preludium 2020/37/N/NZ7/01564

Wdrożenie projektu pozwoli na wyjaśnienie nieznanych mechanizmów, odpowiedzialnych za współzależność interakcji socjalnych i działania nagradzającego mefedronu.

[więcej...]
foto

Osiągnięcia Kliniki Diagnostyki i Mikrochirurgii Jaskry UM Lublin

Klinika Diagnostyki i Mikrochirurgii Jaskry pod kierunkiem prof. Tomasza Żarnowskiego regularnie plasuje się w pierwszej trójce ośrodków w Polsce pod względem liczby przeprowadzanych operacji przeciwjaskrowych.

[więcej...]
foto
Wulwodynia - nie tylko intymny problem

Uniwersytet Medyczny w Lublinie rozpoczął realizację niekomercyjnego badania klinicznego skierowanego do kobiet zmagających się z przetrwałym bólem sromu - wulwodynią.

[więcej...]
foto

Specjalista ds. zarządzania rehabilitacją – nowy model kształcenia podyplomowego

Uniwersytet Medyczny w Lublinie, począwszy od semestru zimowego 2021/2022 wprowadza do swojej oferty studia podyplomowe na kierunku Specjalista ds. zarządzania rehabilitacją.

[więcej...]
foto
Konkursy Narodowego Centrum Nauki

Narodowe Centrum Nauki ogłosiło 20. edycję konkursu PRELUDIUM 21. edycję konkursu OPUS na projekty badawcze dla naukowców na wszystkich etapach kariery naukowej. Łączny budżet obydwu flagowych konkursów NCN wynosi aż 430 mln zł.

[więcej...]
Licznik odwiedzin : 80295 dzisiaj : 41
© 2022 Centrum Symulacji Medycznej UM w Lublinie