numer 014
maj 2022
Szanowni Państwo!
z ogromną przyjemnością oddaję w Wasze ręce majowy numer Informatora Blask. W najnowszym wydaniu szczególnie zachęcam Państwa do przeczytania wywiadu z Panią Dyrektor Beatą Gawelską o wyzwaniach stojących przed SPSK Nr 1 w Lublinie oraz z Panią Profesor Ewą Humeniuk o depresji. Ponadto w najnowszym numerze zaprezentujemy Państwu członków Zespołu ds. Promocji Edukacji.
Maj to także miesiąc Dni Otwartych. W tym roku przygotowaliśmy dla Kandydatów wyjątkowe wydarzenie – Piknik Edukacyjny. W programie zaplanowano wycieczki po kampusie z możliwością zwiedzania nowo otwartej Hali Sportowej oraz spotkania z organizacjami studenckimi. Osoby, które nie mogą odwiedzić nas osobiście, zapraszamy na Wirtualne Dni Otwarte na profilu Grupy Informacyjnej Blask. Bardzo dziękujemy wszystkim zaangażowanym w ten projekt dydaktykom i studentom.
prof. dr hab. n. med. Kamil Torres, Prorektor ds. Kształcenia i Dydaktyki
foto
4
Rekrutacja Umlub. Aplikuj!

Już 16 maja rozpoczyna się Rekrutacja w Uniwersytecie Medycznym w Lublinie.
16 kierunków studiów w tym nowy kierunek studiów - Psychologia.
Zapoznaj się z ofertą na nasze studia i dowiedz się czemu warto studiować z Nami.

[więcej...]
foto
7
Stacjonarne Dni Otwarte 2022

Piknik edukacyjny, zwiedzanie kampusu, czy Strefa Studenta w Hali Sportowej to tylko kilka z zaplanowanych przez nas atrakcji. 
Czekamy na wszystkich w dniach 19 i 20 maja w Centrum Symulacji Medycznej w godzinach 9.00 - 14.00.

[więcej...]
foto
8
Wirtualne Dni Otwarte 2022

Spotkania z przedstawicielami studentów i dydaktyków z każdego kierunku studiów, czat na żywo oraz Rekrutacja bez tajemnic. Tak prezentują się tegoroczne Wirtualne Dni Otwarte Umlub. Zapraszamy w dniach 19 i 20 maja w godzinach od 16.00 -19.00 na oficjalny profil na Facebooku Grupy Informacyjnej Blask.

[więcej...]
foto
8
Twarze Umlub
Lek. med. Beata Gawelska,
Dyrektor SPSK Nr 1 w Lublinie

W naszej kolumnie Twarze Umlub zapraszamy na wywiad z Panią Lek. med. Beatą Gawelską, Dyrektorem SPSK Nr 1 w Lublinie.

[więcej...]
foto
10
Nasi Dziekani,
dr hab. n. o zdr. Mariusz Wysokiński,
Dziekan Wydziału Nauk o Zdrowiu

Oto nowa kolumna - Nasi Dziekani, w której prezentować będziemy sylwetki Władz Dziekańskich. Pierwszym bohaterem został dr hab. n. o zdr. Mariusz Wysokiński, Dziekan Wydziału Nauk o Zdrowiu

[więcej...]
foto
26
Legenda UMLUB,
mgr Grażyna Ogrodnik

Przedstawiamy sylwetkę mgr Grażyny Ogrodnik, lektora języka rosyjskiego i włoskiego w Studium Praktycznej Nauki Języków Obcych. Pani Profesor od 49 lat kształci kolejne pokolenia naszych studentów.

[więcej...]
foto
12
Wydziałowi Koordynatorzy ds. Promocji Edukacji

Drodzy Czytelnicy przedstawiamy Wam członków Zespołu ds. Promocji Edukacji. Rozpoczynamy prezentacje Wydziałowych Koordynatorów ds. Promocji Edukacji. W bieżącym numerze sylwetki Pani prof. dr hab. n. med. Eweliny Grywalskiej, dr n. med. Katarzyny Sidor i dr hab. n. o zdr. Agnieszki Bień, prof. uczelni. 
Zapraszamy do lektury

[więcej...]
foto
7
Depresja.

Depresja to podstępna i groźna choroba, nieleczona i lekceważona przez otoczenie może skończyć się nawet śmiercią, dlatego nie można jej bagatelizować... O depresji opowie nam dr hab. n. o zdr. Ewa Humeniuk z Katedry i Zakładu Psychologii.

[więcej...]
foto
29
Moje pasje Agata Hrycaj

O pasji do pracy, języka hiszpańskiego, bycia przewodnikiem po Lublinie, teatru, pieczenia ciast i słodyczy oraz fotografii opowie Pani Agata Hrycaj.

[więcej...]
foto
1
Turniej szachowy

Sekcja szachowa KU AZS UM Lublin zaprasza wszystkich studentów, doktorantów oraz pracowników UM Lublin na I Mistrzostwa wewnątrzuczelniane o Puchar Przechodni JM Rektora UM Lublin, które odbędą się 15 maja 2022r. o godz. 9.00 w Hali Sportowo-Widowiskowej UM Lublin.
Dokonaj zgłoszenia już dziś!

[więcej...]
foto
2
Nowi profesorowie w grupie dydaktycznej

W grudniu 2021 roku i lutym 2022 roku Rada ds. Kształcenia UM w Lublinie pozytywnie zaopiniowała zmianę stanowiska dla czworga nauczycieli akademickich na stanowisko profesora uczelni w grupie pracowników dydaktycznych.

[więcej...]
foto
2
Ready for a PhD? Part II

Now that the PhD process has been defined and explained (part I), besides the administrative part, how do you get a PhD?

[więcej...]
foto
4
Praktyka czyni mistrza, czyli otwieramy Uniwersytecki Gabinet Kosmetologiczny

22 kwietnia 2022 r. odbyły się zajęcia pilotażowe w Uniwersyteckim Gabinecie Kosmetologicznym.

[więcej...]
foto
17
Zamiast exlibrisu – wystawa książek opatrzonych znakami własnościowymi lekarzy.

„Zamiast exlibrisu – wystawa książek opatrzonych znakami własnościowymi lekarzy – członków Lubelskiego Towarzystwa Lekarskiego”. Wystawa jest prezentowana do 20 maja 2022 r. na parterze budynku Biblioteki Głównej UM w Lublinie (przy ul. Szkolnej 18).

[więcej...]
foto
4
Ratujemy z ratownictwem
Udar

Statystycznie co roku z powodu udaru mózgu umiera 30 tysięcy Polaków. Kluczowe jest szybkie rozpoznanie objawów udaru i prawidłowa pierwsza pomoc.
Zapraszamy do drugiej już odsłony kolumny o pierwszej pomocy z mgr Wojtkiem Dzikowskim z Katedry i Zakładu Dydaktyki i Symulacji Medycznej.

[więcej...]
foto
24
3 słowa o...
mgr Bartłomiej Maślejak

Czas poznać Pana Bartłomieja Maślejaka, Kierownika Działu ds. Stopni i Tytułu Naukowego Uniwersytetu Medycznego w Lublinie.

[więcej...]
foto
3
Open To.
Od Studenta do świadomego Absolwenta

Serdecznie zapraszamy do przystąpienia do wyjątkowego programu. Zobaczcie harmonogram zajęć na maj.

[więcej...]
foto
1
Kolejny webinar dla studentów dietetyki!

Dzięki inicjatywnie Biura Karier Uniwersytetu Medycznego w Lublinie ,,Spotkania z Medycznym Rynkiem Pracy 2022” studenci dietetyki, w tym członkowie Koła Naukowego Dietetyki Klinicznej mieli możliwość wzięcia udziału w webinarze nt. dietetyki sportowej, który odbył się 20 kwietnia na platformie ZOOM.

[więcej...]
Kolumna studencka
Kolumna studencka
foto
10
Salon Edukacyjny Perspektywy oczami studentów.

Zapraszamy na relację z XXXVII Międzynarodowego Salonu Edukacyjnego Perspektywy 2022 oczami naszych studentek.

[więcej...]
foto
3
Stypendyści Ministerstwa Zdrowia

W dniu 8.04.2022 r. w Sali Senackiej Collegium Novum odbyło się uroczyste wręczenie Listów Gratulacyjnych stypendystom Ministerstwa Zdrowia oraz stypendystom Stypendium Własnego Funduszu na Stypendia Uniwersytetu Medycznego w Lublinie za wybitne wyniki w nauce.

[więcej...]
foto
7
Dlaczego warto?
Ratownictwo medyczne

Wybór kierunku studiów to bardzo ważna decyzja. Studentki II roku Kierunku Ratownictwo Medyczne opowiedziały nam, czemu warto wybrać właśnie ten kierunek studiów.

[więcej...]
foto
Mind it – zadbaj o swój umysł!

Za nami pierwsza konferencja naukowo-szkoleniowa dotycząca wypalenia zawodowego.

[więcej...]
foto
1
Rola witamin z grupy B w leczeniu depresji

Według szacunków WHO w 2030 roku depresja stanie się najczęściej występującą chorobą na świecie.  W wielu badaniach wykazano istotną rolę witamin z grupy B dla zdrowia mózgu.

[więcej...]
foto
1
Kalendarium

Przedstawiamy zestawienie wydarzeń na najbliższy miesiąc.

[więcej...]
Nauka i projekty
Nauka i projekty
foto
5
Wirtualne biopsje  zmian nowotworowych piersi – pionierski pomysł naukowców UML

Zespół naukowy pod kierownictwem prof. dr hab. Radosława Pietury z Zakładu Elektroradiologii Uniwersytetu Medycznego w Lublinie otrzymał dofinansowanie w ramach programu Horyzont Europa na realizację projektu pt. „MIRACLE the platform for virtual biopsies; introducing Metabolic MRI-as-a-Service for oncologic care”

[więcej...]
Licznik odwiedzin : 80297 dzisiaj : 43
© 2022 Centrum Symulacji Medycznej UM w Lublinie