numer 014
maj 2022
7

Stacjonarne Dni Otwarte 2022

Piknik edukacyjny, zwiedzanie kampusu, czy Strefa Studenta w Hali Sportowej to tylko kilka z zaplanowanych przez nas atrakcji.  
Czekamy na wszystkich w dniach 19 i 20 maja w Centrum Symulacji Medycznej w godzinach 9.00 - 14.00.

Wydarzenie będzie miało charakter hybrydowy. 

Władze Uczelni, dydaktycy oraz sami studenci przygotowali wiele atrakcji, spotkań, wykładów i warsztatów. Kandydaci nie tylko będą mogli zapoznać się z ofertą edukacyjną Uniwersytetu, ale także porozmawiać z nauczycielami akademickimi oraz z naszymi studentami.
Zależy nam, aby wydarzenie miało charakter dialogu między środowiskiem akademickim i przyszłymi studentami.

Dni Otwarte Umlub 2022 odbędą się w Centrum Symulacji Medycznej Uniwersytetu Medycznego w Lublinie, przy ulicy Witolda Chodźki 4, w godzinach 9:00-14:00. 

Dla osób zainteresowanych studiowaniem w naszym Uniwersytecie przygotowaliśmy Piknik Edukacyjny. W trakcie warsztatów zaprezentujemy m.in. pierwszą pomoc, gipsowanie i szycie na żywo. Wycieczki po kampusie, możliwość zwiedzenia nowo otwartej Hali Sportowej oraz spotkania z organizacjami studenckimi to tylko kilka z propozycji, przygotowanych specjalnie dla kandydatów. Zachęcamy także do rozmów z Biurem Rekrutacji, które chętnie odpowie na wszystkie nurtujące pytania. 
Kolejną niespodzianką jaką zaplanowano w Centrum Symulacji Medycznej jest Konferencja MedIQ 2022.
Ponadto już 20 maja o godzinie 9.00 w Centrum Symulacji Medycznej Uniwersytetu Medycznego w Lublinie odbędzie się Inauguracja Medycznego Forum Edukacyjnego. Podczas tego wydarzenia odbędzie się wręczenie wyróżnień dla Ambasadorów Uniwersytetu Medycznego w Lublinie oraz konkurs dla licealistów SimChallange.
Wydarzenie zostało objęte patronatem Lubelskiego Kuratora Oświaty, Wojewody Lubelskiego oraz Ministra Edukacji i Nauki.
Medyczne Forum Edukacyjne to inicjatywa Prorektora ds. Kształcenia i Dydaktyki prof. dr hab. Kamila Torres mająca na celu popularyzację nauki oraz zapoznawanie uczniów ze specyfiką studiowania w Uniwersytecie Medycznym w Lublinie.
Tekst: Wiktoria Kinik
© 2022 Centrum Symulacji Medycznej UM w Lublinie