numer 009
listopad 2021

Październik był pełen wrażeń – na uczelni pojawili się nowi studenci zarówno z Polski jak i zza granicy, a zorganizowana przez lubelskie uczelnie akcja Przystanek Szczepienie cieszyła się dużą popularnością. Dzięki niej zaszczepiliśmy 1453 osoby przez 11 dni trwania akcji! Ruszyła także nasza działalność na YouTube – BlaskTV – gdzie możecie obejrzeć dwa odcinki dotyczące funkcjonowania uczelni w roku akademickim 2021/2022.

foto Pielęgniarstwo i Położnictwo na UMLub - czy warto?
6

Pielęgniarstwo i Położnictwo na UMLub - czy warto?

Myślę, iż na podkreślenie zasługuje też fakt, że dyplom UM odbierany jest pozytywnie wśród pracodawców. Z informacji otrzymywanych od naszych absolwentów wynika, że nie mają problemu ze znalezieniem zatrudnienia i są cenionymi profesjonalistami na rynku pracy.

foto Polityka kadrowa uczelni
1

Polityka kadrowa uczelni

Sprawne funkcjonowanie uczelni oraz tworzenie warunków do rozwoju pracowników to tylko nie jedyne cele polityki kadrowej uniwersytetu. Zapraszamy do lektury rozmowy z Prorektor ds. Osobowych i Rozwoju Kadry: prof. dr hab. n. med. Dorotą Krasowską.

foto Czy suplementy są zdrowe?
3

Czy suplementy są zdrowe?

Polscy konsumenci z roku na rok wykazują większą dbałość o swoje zdrowie i zdrowie najbliższych. Pozytywną przyczyną tego zjawiska należy upatrywać we wzroście świadomości konsumentów na temat związku między żywieniem a zdrowiem, negatywną zaś we wzroście aktywności reklamowej...

foto Akcja
1

Akcja "Przystanek Szczepienie" nadal trwa!

W związku z ogromnym i niesłabnącym zainteresowaniem akcja "Przystanek szczepienie" dostępna także w litopadzie. Szczepionkę przeciwko COVID-19 można przyjąć także w grudniu w godzinach 9.00-16.00 w Centrum Symulacji Medycznej.

foto Fakty i doniesienia naukowe

Fakty i doniesienia naukowe

Szczepienia przeciwko COVID-19 - fakty i doniesienia naukowe. Plansze przygotowane podstawie w celu rozwiania wątpliwości.

foto Książki studenckie
7

Książki studenckie

Publikowanie elektronicznych książek z materiałami konferencyjnymi. Idealne miejsce – Polska Platforma Medyczna Uniwersytetu Medycznego w Lublinie.

foto URSA - Zespół ds. Ustawicznego Rozwoju Sprawności Akademickiej
1

URSA - Zespół ds. Ustawicznego Rozwoju Sprawności Akademickiej

Na Uniwersytecie Medycznym w Lublinie powołany został Zespół ds. Ustawicznego Rozwoju Sprawności Akademickiej.

foto Zautomatyzowanie systemu SONAR
1

Zautomatyzowanie systemu SONAR

System SONAR świetnie sprawdził się jako narzędzie, które zdecydowanie ułatwiło cały proces ewaluacji. Wszystkie potrzebne dokumenty do przeprowadzenia tego procesu znalazły się w jednym miejscu w systemie.

foto Informator Epidemiczny
2

Informator Epidemiczny

Przystanek Szczepienie, formularze zgłoszeń, miejca na zrobienie wymazu i szczepienia - to wszystko znajdziesz w nowym cyklu Informatora Epidemicznego.

foto Casting dla studentów UMLub
1

Casting dla studentów UMLub

Chcesz wystąpić przed kamerą? Chcesz pomóc w akcji promocji szczepień wśród swoich rówieśników? Zgłoś się do nowego projektu Uniwersytetu Medycznego w Lublinie!

foto 3 słowa o sobie - prof. dr hab. n. farm. Grażyna Biała
8

3 słowa o sobie - prof. dr hab. n. farm. Grażyna Biała

Uczelnia stwarza możliwość połączenia zdobywania wiedzy i rozwoju osobistego. Wierzę w ludzi, zwłaszcza młodych, w ich potencjał - tego mnie nauczyła praca, którą wykonuję.

foto Moja pasja - Aleksander Byczyński
12

Moja pasja - Aleksander Byczyński

Na strzelnicę lub zawody jeżdżę tak często, jak tylko mogę - obecnie staram się być przynajmniej raz w tygodniu na treningu i raz w miesiącu na zawodach - Aleksander Byczyński, Dział Teleinformatyczny UMLUB.

foto <p>Prof. dr hab. Tomasz Tuzimski - AOAC Expert Review Panel</p>

Prof. dr hab. Tomasz Tuzimski - AOAC Expert Review Panel

Prof. dr hab. Tomasz Tuzimski został wyróżniony pamiątkową odznaką AOAC Expert Review Panel of the Year 2020/2021

foto Centrum Kształcenia Podyplomowego

Centrum Kształcenia Podyplomowego

Oferta Centrum Kształcenia Podyplomowego Uniwersytetu Medycznego w Lublinie na listopad 2021 r.

foto Centrum Symulacji Medycznej dla najmłodszych

Centrum Symulacji Medycznej dla najmłodszych

„Jak co roku zadziwia mnie wiedza i umiejętności dzieci w zakresie udzielania pierwszej pomocy.” - Rozmowa z dr n. med. Mają Chrzanowską-Wąsik, która prowadziła zajęcia "Mały Ratownik-Wielki Bohater".

foto Mental Stimulations
5

Mental Stimulations

In Poland there is a concept “kombinować”, hard to translate, something like “bend an angle” or "finding ingenious solutions, often not quite legal, to the problem at hand..."

foto <p>Extreme love - dementia</p>
2

Extreme love - dementia

Have you watched "Father", 2021’s Oscar winner? Do everything to have it on your list. It tells a story of dementia in a large dimension. The main character superbly played by incredible Anthony Hopkins will take you inside his world – the world you will love and fully sympathise with. Tears will fall.

foto Zajęcia na WOLNEJ HALI

Zajęcia na WOLNEJ HALI

W najbliższą sobotę, 4 grudnia, odbędą się zajęcia tylko z koszykówki i siatkówki na boisku bocznym.

Kolumna studencka
Kolumna studencka
foto WAMPIRIADA - edycja mikołajkowa
1

WAMPIRIADA - edycja mikołajkowa

To już pewne! Właśnie jesteście świadkami pierwszego świątecznego cudu! Mikołaj i wampiry połączyły siły...

foto Erasmus - praktyki studenckie

Erasmus - praktyki studenckie

Rozpoczynamy rekrutację w ramach umowy KA 107-2019 na praktyki (SMP) dedykowane studentom Wydziału Nauk o Zdrowiu

foto Daria Żuraw - nowa Przewodnicząca Samorządu Studentów

Daria Żuraw - nowa Przewodnicząca Samorządu Studentów

Priorytetem mojej działalności samorządowej jest nawiązanie współpracy z lubelskimi Uczelniami, a także na działalność na arenie ogólnopolskiej. Dążę do umocnienia pozycji naszego Samorządu, a tym samym Uniwersytetu Medycznego w Lublinie w środowisku studenckim.

foto Odkryj w sobie specjalistę
4

Odkryj w sobie specjalistę

„Odkryj w sobie specjalistę” to kompleksowy i uporządkowany zbiór informacji na temat ogromnej ilości specjalizacji lekarskich. Dowiecie się z nich wielu konkretów m.in.: ile jest miejsc na daną specjalizację i jak to się ma do ilości chętnych.

foto Wpływ diety na płodność mężczyzn

Wpływ diety na płodność mężczyzn

W dzisiejszych czasach coraz częstszym problemem wśród młodych mężczyzn jest niepłodność. Wynika to nie tylko z postępujących zmian we współczesnych społeczeństwach, ale także zmian w modelach odżywiania.

foto Through eyes of student

Through eyes of student

Hi, my name is Burhanuddin Sadriwala, but people usually just call me Burhan, as its much easier to pronounce. I'm a 5th year medical student, studying in the GULF MD program in the Medical University of Lublin.

foto AZS - przegląd sukcesów i planów
1

AZS - przegląd sukcesów i planów

Akademicki Związek Sportowy Uniwersytetu medycznego w Lublinie nie odpoczywa! Cały czas trenują i pracują na kolejne medale, co jak możemy się przekonać, skutkuje pasmem zwycięstw.

foto Kalendarium

Kalendarium

Przedstawiamy zestawienie wydarzeń na najbliższy miesiąc.

foto <p>Welcome Week</p>

Welcome Week

W dniach 5-9 października na naszym Uniwersytecie odbył się Welcome Week dla zagranicznych studentów, uczestniczących w programie Erasmus.

foto Narodowy Program Stypendialny Słowacji

Narodowy Program Stypendialny Słowacji

Narodowy Program Stypendialny Słowacji - oferta skierowana jest do studentów, doktorantów oraz nauczycieli akademickich.

Nauka i projekty
Nauka i projekty
foto Pieniądze „na rybki”, czyli…

Pieniądze „na rybki”, czyli…

Pieniądze „na rybki”, czyli… 1 351 296,00 zł dofinansowania dla Ośrodka Medycyny Doświadczalnej Uniwersytetu Medycznego w Lublnie na utrzymanie stanowiska badawczego.

© 2022 Centrum Symulacji Medycznej UM w Lublinie