numer 009
listopad 2021

Październik był pełen wrażeń – na uczelni pojawili się nowi studenci zarówno z Polski jak i zza granicy, a zorganizowana przez lubelskie uczelnie akcja Przystanek Szczepienie cieszyła się dużą popularnością. Dzięki niej zaszczepiliśmy 1453 osoby przez 11 dni trwania akcji! Ruszyła także nasza działalność na YouTube – BlaskTV – gdzie możecie obejrzeć dwa odcinki dotyczące funkcjonowania uczelni w roku akademickim 2021/2022.

foto
6
Pielęgniarstwo i Położnictwo na UMLub - czy warto?

Myślę, iż na podkreślenie zasługuje też fakt, że dyplom UM odbierany jest pozytywnie wśród pracodawców. Z informacji otrzymywanych od naszych absolwentów wynika, że nie mają problemu ze znalezieniem zatrudnienia i są cenionymi profesjonalistami na rynku pracy.

[więcej...]
foto
1
Polityka kadrowa uczelni

Sprawne funkcjonowanie uczelni oraz tworzenie warunków do rozwoju pracowników to tylko nie jedyne cele polityki kadrowej uniwersytetu. Zapraszamy do lektury rozmowy z Prorektor ds. Osobowych i Rozwoju Kadry: prof. dr hab. n. med. Dorotą Krasowską.

[więcej...]
foto
3
Czy suplementy są zdrowe?

Polscy konsumenci z roku na rok wykazują większą dbałość o swoje zdrowie i zdrowie najbliższych. Pozytywną przyczyną tego zjawiska należy upatrywać we wzroście świadomości konsumentów na temat związku między żywieniem a zdrowiem, negatywną zaś we wzroście aktywności reklamowej...

[więcej...]
foto
1
Akcja "Przystanek Szczepienie" nadal trwa!

W związku z ogromnym i niesłabnącym zainteresowaniem akcja "Przystanek szczepienie" dostępna także w litopadzie. Szczepionkę przeciwko COVID-19 można przyjąć także w grudniu w godzinach 9.00-16.00 w Centrum Symulacji Medycznej.

[więcej...]
foto
Fakty i doniesienia naukowe

Szczepienia przeciwko COVID-19 - fakty i doniesienia naukowe. Plansze przygotowane podstawie w celu rozwiania wątpliwości.

[więcej...]
foto
7
Książki studenckie

Publikowanie elektronicznych książek z materiałami konferencyjnymi. Idealne miejsce – Polska Platforma Medyczna Uniwersytetu Medycznego w Lublinie.

[więcej...]
foto
1
URSA - Zespół ds. Ustawicznego Rozwoju Sprawności Akademickiej

Na Uniwersytecie Medycznym w Lublinie powołany został Zespół ds. Ustawicznego Rozwoju Sprawności Akademickiej.

[więcej...]
foto
1
Zautomatyzowanie systemu SONAR

System SONAR świetnie sprawdził się jako narzędzie, które zdecydowanie ułatwiło cały proces ewaluacji. Wszystkie potrzebne dokumenty do przeprowadzenia tego procesu znalazły się w jednym miejscu w systemie.

[więcej...]
foto
2
Informator Epidemiczny

Przystanek Szczepienie, formularze zgłoszeń, miejca na zrobienie wymazu i szczepienia - to wszystko znajdziesz w nowym cyklu Informatora Epidemicznego.

[więcej...]
foto
1
Casting dla studentów UMLub

Chcesz wystąpić przed kamerą? Chcesz pomóc w akcji promocji szczepień wśród swoich rówieśników? Zgłoś się do nowego projektu Uniwersytetu Medycznego w Lublinie!

[więcej...]
foto
8
3 słowa o sobie - prof. dr hab. n. farm. Grażyna Biała

Uczelnia stwarza możliwość połączenia zdobywania wiedzy i rozwoju osobistego. Wierzę w ludzi, zwłaszcza młodych, w ich potencjał - tego mnie nauczyła praca, którą wykonuję.

[więcej...]
foto
11
Moja pasja - Aleksander Byczyński

Na strzelnicę lub zawody jeżdżę tak często, jak tylko mogę - obecnie staram się być przynajmniej raz w tygodniu na treningu i raz w miesiącu na zawodach - Aleksander Byczyński, Dział Teleinformatyczny UMLUB.

[więcej...]
foto

Prof. dr hab. Tomasz Tuzimski - AOAC Expert Review Panel

Prof. dr hab. Tomasz Tuzimski został wyróżniony pamiątkową odznaką AOAC Expert Review Panel of the Year 2020/2021

[więcej...]
foto
Centrum Kształcenia Podyplomowego

Oferta Centrum Kształcenia Podyplomowego Uniwersytetu Medycznego w Lublinie na listopad 2021 r.

[więcej...]
foto
Centrum Symulacji Medycznej dla najmłodszych

„Jak co roku zadziwia mnie wiedza i umiejętności dzieci w zakresie udzielania pierwszej pomocy.” - Rozmowa z dr n. med. Mają Chrzanowską-Wąsik, która prowadziła zajęcia "Mały Ratownik-Wielki Bohater".

[więcej...]
foto
5
Mental Stimulations

In Poland there is a concept “kombinować”, hard to translate, something like “bend an angle” or "finding ingenious solutions, often not quite legal, to the problem at hand..."

[więcej...]
foto
2

Extreme love - dementia

Have you watched "Father", 2021’s Oscar winner? Do everything to have it on your list. It tells a story of dementia in a large dimension. The main character superbly played by incredible Anthony Hopkins will take you inside his world – the world you will love and fully sympathise with. Tears will fall.

[więcej...]
foto
Zajęcia na WOLNEJ HALI

W najbliższą sobotę, 4 grudnia, odbędą się zajęcia tylko z koszykówki i siatkówki na boisku bocznym.

[więcej...]
Kolumna studencka
Kolumna studencka
foto
1
WAMPIRIADA - edycja mikołajkowa

To już pewne! Właśnie jesteście świadkami pierwszego świątecznego cudu! Mikołaj i wampiry połączyły siły...

[więcej...]
foto
Erasmus - praktyki studenckie

Rozpoczynamy rekrutację w ramach umowy KA 107-2019 na praktyki (SMP) dedykowane studentom Wydziału Nauk o Zdrowiu

[więcej...]
foto
Daria Żuraw - nowa Przewodnicząca Samorządu Studentów

Priorytetem mojej działalności samorządowej jest nawiązanie współpracy z lubelskimi Uczelniami, a także na działalność na arenie ogólnopolskiej. Dążę do umocnienia pozycji naszego Samorządu, a tym samym Uniwersytetu Medycznego w Lublinie w środowisku studenckim.

[więcej...]
foto
4
Odkryj w sobie specjalistę

„Odkryj w sobie specjalistę” to kompleksowy i uporządkowany zbiór informacji na temat ogromnej ilości specjalizacji lekarskich. Dowiecie się z nich wielu konkretów m.in.: ile jest miejsc na daną specjalizację i jak to się ma do ilości chętnych.

[więcej...]
foto
Wpływ diety na płodność mężczyzn

W dzisiejszych czasach coraz częstszym problemem wśród młodych mężczyzn jest niepłodność. Wynika to nie tylko z postępujących zmian we współczesnych społeczeństwach, ale także zmian w modelach odżywiania.

[więcej...]
foto
Through eyes of student

Hi, my name is Burhanuddin Sadriwala, but people usually just call me Burhan, as its much easier to pronounce. I'm a 5th year medical student, studying in the GULF MD program in the Medical University of Lublin.

[więcej...]
foto
1
AZS - przegląd sukcesów i planów

Akademicki Związek Sportowy Uniwersytetu medycznego w Lublinie nie odpoczywa! Cały czas trenują i pracują na kolejne medale, co jak możemy się przekonać, skutkuje pasmem zwycięstw.

[więcej...]
foto
Kalendarium

Przedstawiamy zestawienie wydarzeń na najbliższy miesiąc.

[więcej...]
foto

Welcome Week

W dniach 5-9 października na naszym Uniwersytecie odbył się Welcome Week dla zagranicznych studentów, uczestniczących w programie Erasmus.

[więcej...]
foto
Narodowy Program Stypendialny Słowacji

Narodowy Program Stypendialny Słowacji - oferta skierowana jest do studentów, doktorantów oraz nauczycieli akademickich.

[więcej...]
Nauka i projekty
Nauka i projekty
foto
Pieniądze „na rybki”, czyli…

Pieniądze „na rybki”, czyli… 1 351 296,00 zł dofinansowania dla Ośrodka Medycyny Doświadczalnej Uniwersytetu Medycznego w Lublnie na utrzymanie stanowiska badawczego.

[więcej...]
Licznik odwiedzin : 73501 dzisiaj : 17
© 2022 Centrum Symulacji Medycznej UM w Lublinie