numer 005
marzec 2021
1

Osiągnięcia Sportowców AZS

Sportowcy Lancet AZS UMLub nie próżnują. W ostatnim czasie przywieźli kosz medali z zawodów rangi wojewódzkiej i ogólnopolskiej.

Jeszcze w grudniu 2020 roku tenisiści stołowi zmierzyli się w pojedynkach indywidualnych. Wśród kobiet drugie miejsce wywalczyła Joanna Kuchnio, a trzecie Agata Sumara. W klasyfikacji generalnej kobiety zdobyły 1. miejsce, natomiast mężczyźni uplasowali się na 5. pozycji.

Pod koniec stycznia futsalistki stanęły do walki o finał Akademickich Mistrzostw Polski. Do awansu zabrakło im jednej wygranej, a ostatecznie po zaciętych meczach zajęły 11. pozycję.

Zima przyniosła także wiele medali dla naszych narciarzy i snowboardzistów. Członkowie sekcji rozpoczęli zmagania występem w Akademickich Mistrzostwach Województwa Lubelskiego, rozgrywanych na stoku w Kazimierzu Dolnym. W klasyfikacji drużynowej kobiet w snowboardzie nasze zawodniczki w składzie: Marta Kozłowska, Katarzyna Pszeniczna, Milena Leziak, Magdalena Zawiślak zdominowały konkurencję zajmując 1. miejsce. Indywidualnie, z brązowym medalem w slalomie, rywalizację zakończyli Katarzyna Pszeniczna oraz Maciej Sobczyk, który samodzielnie zdołał uplasować całą męską drużynę na 3 pozycji.

kolaż z zawodów sportowych różnych dyscyplin

Narciarze w składzie: Rafał Sadowy, Kuba Gryta, Jarek Krzyżanowski, Dominik Krasowski, Przemek Raczkiewicz, Tomasz Korzec, Miłosz Podrażka, Piotrek Wójcik, Adam Wójtowicz także pokazali klasę i wywalczyli złoty medal w klasyfikacji generalnej Akademickich Mistrzostw Województwa Lubelskiego, a kobiety w składzie: Kasia Przylepa, Kasia Drabczyńska, Iza Spiechowicz, Ania Rymarz, Anna Sobstyl, Magdalena Ptasznik, Weronika Bartos, Natalia Konarska, Inga Przylepka wywalczyły równie dobry srebrny medal. Indywidualnie miejsca zdobywali: Izabela Spiechowicz (2. miejsce – slalom gigant), Rafał Sadowy (2. miejsce – slalom gigant, 1. miejsce - slalom), Jakub Gryta (3. miejsce – slalom gigant oraz slalom), Katarzyna Drabczyńska (2. miejsce - slalom).

zjazd chłopaka na snowboardzie w stroju niedźwiedzia

Następnym wyzwaniem dla naszych snowboardzistów były Akademickie Mistrzostwa Polski. W konkurencji slalom gigant do finału awansowała Marta Kozłowska, zajmując w klasyfikacji generalnej wysokie 36 miejsce w Polsce. Natomiast w konkurencji banked slalom uplasowała się na 37. pozycji. Reprezentujący mężczyzn w slalomie gigancie Maciej Sobczyk, również z awansem do przejazdu finałowego, dojechał do mety jako 16. zawodnik w Polsce. W banked slalomie zajął rewelacyjne 28. miejsce. Drużyna kobiet w składzie: Marta Kozłowska, Katarzyna Pszeniczna, Anna Rakowiecka, Milena Leziak, Magdalena Zawiślak, Sylwia Krawczak, w generalnej klasyfikacji drużynowej Akademickich Mistrzostw Polski uplasowała nasz Uniwersytet na 14. pozycji wśród wszystkich uczelni, zajmując 2. pozycję wśród Uczelni Medycznych.

Również narciarze podczas Akademickich Mistrzostw Polski zaprezentowali wysoki poziom. W klasyfikacji drużynowej mężczyzn nasi zawodnicy zajęli 3. miejsce wśród Uczelni Medycznych – skład: Jakub Gryta, Tomasz Korzec, mgr Dominik Krasowski (trener/zawodnik), Miłosz Podrażka, Przemysław Raczkiewicz, Rafał Sadowy, Piotr Wójcik, Adam Wójtowicz. Tuż za podium w typie UM, na 4. miejscu, znalazła się drużyna kobiet w składzie: Weronika Bartos, Katarzyna Drabczyńska, Natalia Konarska, Inga Makosz, Agata Pikulicka, mgr Katarzyna Przylepa, Anna Rymarz, Anna Sobstyl, Izabela Spiechowicz. Indywidualnie 2 srebrne medale zdobył zawodnik Rafał Sadowy, plasując się na 2. miejscu w slalomie i slalomie gigancie w klasyfikacji mężczyzn w typie Uczelni Medycznych.

dziewczyna na ściance wspinaczkowej

W marcu do rywalizacji o mistrzostwo województwa ponownie stanęły tenisistki i tenisiści stołowi. W turnieju drużynowym w ramach Akademickich Mistrzostw Województwa Lubelskiego drużyna kobiet uplasowała się na 2. pozycji, natomiast męska drużyna na 5. miejscu.

Sekcja badmintona jako kolejna w turnieju drużynowym Akademickich Mistrzostw Województwa Lubelskiego zdobywa brązowy medal. Skład prezentował się następująco: Karolina Barzyk, Weronika Fornal, Aleksandra Borkowska, Ignacy Rożek, Piotr Warzyszak, Karol Bochyński.

Sekcja wspinaczki jak zawsze nie pozostawia sobie równych podczas wiosennej edycji Akademickich Mistrzostw Województwa Lubelskiego. W subdyscyplinie bouldering w klasyfikacji generalnej kobiety zajęły 1. miejsce, natomiast mężczyźni 2. miejsce. Dodatkowo indywidualnie medale zdobywali Agata Żyśko (złoto), Marcelina Matyjaszczyk (brąz), Michał Jankowski (brąz).

W pływackich Akademickich Mistrzostwach Województwa Lubelskiego nasi zawodnicy wypływali liczne medale. W sztafecie: 4x50m stylem dowolnym mix – 3. miejsce, 4x50 m stylem zmiennym mężczyzn – 3. miejsce, 4x50 m stylem zmiennym kobiet – 2. miejsce, 4x50 m stylem dowolny mężczyzn – 2. miejsce, 4x50 m stylem dowolny kobiet – 2. miejsce. Indywidualnie miejsca zdobywali: Martyna Hałas – 3. miejsce 100m stylem dowolnym, Szymon Kosmala – 3. miejsce 100m stylem klasycznym, 3. miejsce 50m stylem klasycznym, Martyna Tomoń – 3. miejsce 50m stylem motylkowym i 3. miejsce 100m stylem zmiennym.

W drużynowych Akademickich Mistrzostwach Województwa Lubelskiego w szachach nasza drużyna wywalczyła 2. miejsce. Jest to długo wyczekiwany, historyczny sukces UM Lublin w tej dyscyplinie sportu. Nasi srebrni medaliści: Monika Łapaj, mgr Maciej Pokarowski, lek. dent. Marcin Wójcicki, Marcin Łasica, Przemysław Szostak, Wojciech Zezuliński, Albert Bielaska oraz Mateusz Gryglicki.

Na chwilę przed wprowadzonymi obostrzeniami nasze siatkarki wywalczyły wicemistrzostwo Polski w ramach Mistrzostw Polski Uczelni Medycznych, a siatkarze uplasowali się tuż za podium, na 4. pozycji.

kolaż ze zdjęć z zawodów sportowych z różnych dysc

W międzyczasie przyjechała do nas długo wyczekiwana statuetka za 3. miejsce w Polsce wśród UM, które wspólnymi siłami wywalczyli podczas Akademickich Mistrzostw Polski nasi zawodnicy i zawodniczki w sezonie 2019/2020.

Gratulujemy wszystkim sportowcom i ich trenerom! Życzymy dużo zdrowia i motywacji do dalszego trenowania w tym wyjątkowym pandemicznym czasie.