numer 011
luty 2022
2

Nowa sekcja sportowa AZS UMLub

Z początkiem grudnia w ofercie AZS UM w Lublinie pojawiła się nowa sekcja - sekcja karate tradycyjnego. Opowiedział nam o niej Prezes KU AZS UM w Lublinie, Wojciech Kołodziej.
Karatecy klęczą, na podłodze leżą czarne pasy do karate
pixabay.com
Od kiedy rusza sekcja karate i przez kogo będzie prowadzona?
Sekcja karate ruszyła szóstego grudnia w poniedziałek i prowadzi ją pan Paweł Pielecki - profesjonalny trener karate tradycyjnego. Karate ma wiele stylów, jednak styl tradycyjny najlepiej przygotowuje do najważniejszej imprezy w świecie sportu akademickiego, czyli Akademickich Mistrzostw Polski.

Kto może dołączyć do sekcji? Czy istnieją specjalne wymagania dotyczące stopnia zaawansowania uczestników?
Do sekcji może dołączyć każdy, bez względu na stopień zaawansowania - sekcja rusza od zera i każdy może nauczyć się podstaw karate. W ramach sekcji KU AZS UM w Lublinie na zajęcia mogą przychodzić zarówno studenci jak i pracownicy UMLub - ważne jest, by mieć wyrobioną legitymację członkowską ISIC AZS (w przypadku studentów) lub ITIC AZS (w przypadku pracowników).

Skąd wziął się pomysł na założenie sekcji karate?
Pomysł na założenie sekcji karate zrodził się z chęci rozszerzenia oferty sportowej KU AZS UM w Lublinie. Dzięki temu możemy dotrzeć do większego grona Studentów i Pracowników UMLub, którzy do tej pory nie mogli znaleźć niczego dla siebie w ramach funkcjonowania AZS. Drugim aspektem jest zwiększenie konkurencyjności KU AZS UM w Lublinie na arenie ogólnopolskiej, ponieważ w ramach imprez rozgrywanych w cyklu AMP znajdują się również zawody w karate.

Czy informacja o powstaniu sekcji cieszyła się zainteresowaniem?
Odkąd pod koniec listopada pojawiła się informacja o powstaniu sekcji dostaliśmy kilkadziesiąt wiadomości od osób wyrażających chęć uczestnictwa w zajęciach z karate. Na chwilę obecną grupa na Facebook'u dedykowana tej sekcji liczy 29 osób.
Rozmawiała: Aleksandra Kaźmierczak
© 2022 Centrum Symulacji Medycznej UM w Lublinie