numer 011
luty 2022
1

Konferencja "21st Century Medicine"

kanapki z różnymi wędlinami, koreczki, zielony sok w dzbanku

Mimo, że za oknem temperatura powietrza oscyluje w granicach 0 i zaraz rozpoczynają się ferie zimowe, to nie zmienia faktu, że komitet organizacyjny jest już myślami w okolicach ciepłych czerwcowych dni. To właśnie na ten czas, a dokładnie 03-04.06.2022, planowana jest kolejna edycja konferencji "21st Century Medicine - International Medical Congress for Students and Young Doctors" organizowana przez Młodych Medyków we współpracy z Katedrą i Zakładem Epidemiologii i Metodologii Badań Klinicznych. Mając więc takiego sojusznika po swojej stronie, liczymy na to, że koronawirus zrozumie, że co jak co, ale w starciu z Epidemiologami nie ma żadnych szans. Zakładamy więc, że sytuacja epidemiczna nie pokrzyżuje ustalonych wcześniej założeń i konferencja odbędzie się w formie hybrydowej. Uczestnicy będą mieli możliwość zaprezentowania swoich wystąpień zarówno stacjonarnie w Lublinie, jak i łącząc się online z zacisza własnego domu. Jeśli zaś chodzi o same sesje naukowe... Dwa dni konferencji pozwala na wyraźny rozdział tematyki sesji. Dzień pierwszy to solidna podstawa niezachwianych fundamentów medycyny. Tematyka wystąpień będzie zatem odnosić się m.in. do interny, chirurgii, pediatrii czy neurologii. Jak jednak zauważyliśmy, sama nazwa konferencji sugeruje problematykę współczesnej medycyny czyli XXI wieku. Co za tym idzie, w sobotę posłuchamy wystąpień odnoszących się do zespołu metabolicznego, psychologii, onkologii czy też powikłań i przebiegu Covid-19. Międzyczasie zainteresowani, będą mieli możliwość wzięcia udziału w warsztatach oraz wykładach, o których więcej powiemy w kolejnym numerze Blasku...

różne rodzaje pieczywa i twarożek

Dodatkowo pragnąc podkreślić międzynarodowy charakter konferencji, dla uczestników, którzy zdecydują się na stacjonarny udział w wydarzeniu, przewidziana jest podróż w obce regiony świata. Przepustką do tej wyprawy okaże się... lunch break! Podczas przerwy między sesjami naukowymi prelegenci będą mogli spróbować dań m.in. ze Skandynawii, Izreala, Azji czy Meksyku. Miłośnicy kuchni gruzińskiej i śródziemnomorskiej też znajdą coś dla siebie. Nie zapomnimy też o wegetarianach i fit loversach, a mając na uwadze, że konferencja odbywa się w naszej rodzimej Polsce, na nowo odkryjemy obłędny smak oscypków z żurawiną i przedstawimy szerszej publiczności tajemnicę podkarpackich proziaków. Nasza polskość zostanie ostatecznie podkreślona podczas niezapomnianej nocy w postaci bankietu, no bo proszę... kto bawi się lepiej niż Polacy?

Czy zatem w pierwszy weekend czerwca możesz być gdzieś indziej niż w Lublinie na konferencji "21st Century Medicine"? Oczywiście, że nie. Z niecierpliwością czekamy na Twój abstrakt, który składać możesz do 20. marca bieżącego roku. 

Po więcej informacji zapraszamy na stronę internetową www.21stcongress.umlub.pl, na której znajdziesz m.in. zasady rekrutacji, terminarz, dokumenty do pobrania oraz formularz rejestracyjny. Równocześnie wszystkie aktualizacje możesz śledzić na naszym facebooku oraz Instagramie. 

Do zobaczenia w czerwcu!

Julia Bargieł

Przewodnicząca Komitetu Organizacyjnego Konferencji
"21st Century Medicine - International Medical Congress for Students and Young Doctors"

© 2022 Centrum Symulacji Medycznej UM w Lublinie