numer 015
czerwiec 2022
125

Nowa Przewodnicząca Studenckiego Towarzystwa Naukowego 
Sara Moqbil

Przedstawiamy sylwetkę nowej Przewodniczącej 

Cześć! Nazywam się Sara Moqbil i jestem studentką 4 roku kierunku lekarskiego. Od 17 czerwca pełnię funkcję Przewodniczącej Zarządu Studenckiego Towarzystwa Naukowego. W trakcie swoich studiów staram wciąż rozwijać się na wielu płaszczyznach – oprócz działalności naukowej, angażuję się w organizację wydarzeń uniwersyteckich, a także aktywnie działam w Centrum Wolontariatu naszej uczelni. Poza studiami, na których moje serce skradła endokrynologia oraz hematologia, interesuję się psychologią, a w wolnej chwili spędzam czas na spotkaniach z przyjaciółmi i podróżach. W związku z tym, że sama jestem osobą, która wychowała się w dwóch kulturach, uwielbiam poszerzać swoje horyzonty z zakresu wiedzy społeczno-politycznej i wielokulturowości.
Sara Moqbil
Jako przewodnicząca zamierzam rozwijać projekty, które do tej pory realizował STN poprzez zwiększanie ich efektywności, a także kierowanie ich na nowe obszary działalności. Planuję również wdrożenie działań promujących STN na arenie ogólnopolskiej oraz międzynarodowej. Organizowana przez nas międzynarodowa konferencja – Lublin International Medical Congress dzięki innowacyjnym rozwiązaniom stanie się wydarzeniem dostępnym i otwartym dla uczestników zagranicznych oraz reprezentujących inne ośrodki naukowe w Polsce. Chciałabym, aby STN wciąż prężnie działał w zakresie promocji działalności naukowo-badawczej na naszej uczelni. Inicjatywa jaką są Targi Kół Naukowych, na których w 2021 roku zaprezentowały się aż 53 koła naszej uczelni z roku na rok będzie poszerzała swoją platformę, zrzeszając co raz większą liczbę SKNów. Dzięki temu studenci będą mogli przekonać się osobiście jak ogromne możliwości wiążą się z członkostwem w kołach naukowych. Promowanie inicjatyw, które wspomagają oraz nagradzają działalność naukową jak - „Mini-granty studenckie” oraz „Orły Nauki” - również plasują się na czele działalności STNu. Ponadto moim priorytetem jest, aby STN stał się miejscem dostępnym dla wszystkich studentów naszej uczelni - w związku z czym planuję stworzenie platformy do działania studentom z wydziałów English Division, dla których wprowadzone zostaną warsztaty ultrasonograficzne w „Studenckiej Pracowni USG”.

Dzięki niesamowitemu zaangażowaniu i doświadczeniu zarówno byłych jak i obecnych członków Studenckiego Towarzystwa Naukowego, jestem przekonana, że jego działalność na przyszłość zapowiada się obiecująco i jest mi niezmiernie miło móc być częścią tak wybitnego zespołu. ­­
© 2022 Centrum Symulacji Medycznej UM w Lublinie