numer 018
Grudzień 2022
4

Biuro Karier – miejsce, w którym rozwiniesz skrzydła

Kompetencje miękkie mają ogromne znaczenie dla rozwoju i sukcesu zawodowego. Pracodawcy często oczekują od kandydatów do pracy poza specjalistyczną wiedzą także umiejętności współpracy, nawiązywania relacji czy radzenia sobie w warunkach stresowych. Posiadanie wysoko rozwiniętych kompetencji miękkich gwarantuje stabilność zatrudnienia i ciągłość kariery zawodowej, ale również ułatwia kontakty w relacjach osobistych. Powyższa sytuacja wymaga od studentów „inwestowania” w swój rozwój osobisty.
Na zdjęciu widać mężczyznę rysującego na kartce mapę myśli
fot. Karolina Pokarowska
Okazję do rozwijania swoich kompetencji stwarza Biuro Karier Uniwersytetu Medycznego w Lublinie poprzez organizację bezpłatnych warsztatów i webinarów dedykowanych studentom wszystkich kierunków, oraz udział w indywidualnych spotkaniach z doradztwa zawodowego. W listopadzie największym zainteresowaniem wśród studentów cieszył się webinar: „Jak pokonać stres?”, na którym uczestnicy mogli dowiedzieć się m.in. jakie są krótko- i długoterminowe metody na radzenie sobie ze stresem. W listopadowych propozycjach od Biura Karier były również warsztaty z prowadzenia własnej działalności, „Personal Branding” oraz „Przekonania – trening wspierania siebie”.

W grudniu Biuro Karier zaprasza do udziału w webinarach: „Krok do biznesu”, „Sztuka autoprezentacji – 4 warstwy” oraz w warsztacie: „Efektywne uczenie się”. Rozwijanie kompetencji miękkich to podstawa kariery zawodowej. Doskonaląc je można przygotować się na różne wyzwania i możliwości, dlatego szczególnie zachęcamy do korzystania z usług Biura Karier. Zapraszamy do obserwowania nas na Facebooku i Instagramie oraz stronie internetowej, aby być na bieżąco!

Biuro Karier współpracuje również z Działem Projektów wspólnie z którym prowadzi projekt: „Zintegrowany Program Rozwoju Uniwersytetu Medycznego w Lublinie – II edycja” Projekt jest całkowicie bezpłatny i obejmuje doradztwo zawodowe z psychologiem. W ramach 2 spotkań indywidualnych i 1 spotkania grupowego w formie warsztatowej studenci:
  • badają swoje predyspozycje zawodowe;
  • sprawdzają swoją osobowość i temperament za pomocą profesjonalnych testów psychologicznych;
  • poprawiają swoje umiejętności komunikacji;
  • doradzają się w sprawie swojej przyszłości zawodowej;
  • odnajdują odpowiednią strategię reagowania na stres.
Aby wziąć udział w projekcie wystarczy wysłać e-maila na adres: karolinapokarowska@umlub.pl.
Biuro Karier podejmuje również inne ciekawe inicjatywy dotyczące rozwoju – zachęcamy do zapoznania się z naszą ofertą na stronie internetowej oraz śledzenia nas na Facebooku i Instagramie.

Karolina Pokarowska,
Biuro Karier Uniwersytetu Medycznego w Lublinie
© 2022 Centrum Symulacji Medycznej UM w Lublinie