numer 025
Listopad 2023
9

Studenckie Towarzystwo Naukowe

Maria Materek
Maria Materek
Cześć! Nazywam się Maria Materek i jestem studentką IV roku kierunku lekarskiego. Od lipca pełnię funkcję przewodniczącej zarządu Studenckiego Towarzystwa Naukowego. W trakcie studiów staram się wciąż rozwijać na wielu płaszczyznach – oprócz działalności naukowej, angażuję się w organizację wydarzeń uniwersyteckich, a także pracuję poza uczelnią. Poza studiami, na których moje serce skradła radiologia, interesuję się podróżami oraz florystyką artystyczną. W związku z tym, że lekarski nie jest moim pierwszym kierunkiem studiów, w działalności STN chciałabym w większym stopniu łączyć inne kierunki medyczne.

Jako przewodnicząca zamierzam rozwijać projekty, które do tej pory realizował STN. Będą to działania nad zwiększaniem efektywności projektów, promowanie ich wśród studentów, poszerzanie zasięgów w social mediach, a także kierowanie ich na nowe obszary działalności. Planuję również wdrożenie działań promujących STN na arenie ogólnopolskiej oraz międzynarodowej. Organizowana przez nas międzynarodowa konferencja – Lublin International Medical Congress – dzięki innowacyjnym rozwiązaniom, wprowadzonych w poprzednich latach, stała się wydarzeniem dostępnym i otwartym dla uczestników zagranicznych, z odległych zakątków świata, oraz reprezentujących inne ośrodki naukowe w Polsce. Chciałabym, aby STN wciąż prężnie działał w zakresie promocji działalności naukowo-badawczej na naszej uczelni. Ważną inicjatywą są Targi Kół Naukowych. W tegorocznej, III  edycji aż 73 koła wystawiły swoje stanowiska, co stanowi rekordową liczbę uczestników. Chciałabym, aby ta inicjatywa z roku na rok poszerzała swoją platformę, zrzeszając coraz większą liczbę SKNów. Dzięki temu studenci będą mogli przekonać się osobiście o tym, jak ogromne możliwości wiążą się z członkostwem w kołach naukowych oraz jak wiele satysfakcji przynosi praca z ambitnymi ludźmi, którzy chcą działać naukowo.
Promowanie inicjatyw, które wspomagają oraz nagradzają działalność naukową, jak „Mini-granty studenckie” oraz „Orły Nauki” – również plasują się na liście najważniejszych działań STNu. Ponadto moim priorytetem jest, aby STN stał się miejscem dostępnym dla wszystkich studentów naszej uczelni – dlatego została stworzona platforma dedykowana studentom z wydziałów English Division, dla których zorganizowano warsztaty ultrasonograficzne w „Studenckiej Pracowni USG”.

Dzięki niesamowitemu zaangażowaniu i doświadczeniu zarówno byłych, jak i obecnych członków Studenckiego Towarzystwa Naukowego, jestem przekonana, że przyszła działalność organizacji zapowiada się obiecująco i jest mi niezmiernie miło, że mogę być częścią tak wybitnego zespołu. ­­
© 2022 Centrum Symulacji Medycznej UM w Lublinie