numer 022
Maj 2023
3

Poznaj swój Samorząd!

W nowym numerze Blasku przedstawiamy Magdalenę Drzewiecką, studentkę Dietetyki I roku II stopnia
Magdalena Drzewiecka
Magdalena Drzewiecka
Dlaczego wybrała Pani UMLub?
Wybrałam UMLub ponieważ zależało mi na solidnych klinicznych podstawach zawodu oraz nauce od wybitnych specjalistów, którzy aktualizują swoją wiedzę wraz z postępem nauki. Wiedziałam, że UMLub spełni moje oczekiwania.

Dlaczego chce Pani zostać dietetykiem?
Chciałabym zostać dietetykiem, aby pokazywać ludziom, że dieta może być smaczna oraz zdrowa. Chciałabym edukować pacjentów, jak bardzo mogą poprawić swoje samopoczucie oraz uniknąć wielu chorób poprzez zmianę swoich nawyków. Ogromnie istotne jest dla mnie uświadomienie społeczeństwa, jak istotne w obecnym świecie jest żywienie oraz jak ważne jest, aby dietetyk był częścią interdyscyplinarnego zespołu terapeutycznego.

Co dała Pani praca w Samorządzie Studentów?
Praca w Samorządzie Studentów umożliwiła mi poznanie niesamowitych osób, które ogromnie mnie inspirują. Dzięki działaniu w ZSS nabyłam oraz udoskonaliłam wiele umiejętności miękkich. Działalność od początku studiów zagwarantowała mi ciągły samorozwój.

W które działania Samorządu angażowała się Pani w trakcie kadencji?
W trakcie kadencji angażowałam się w wiele inicjatyw między innymi działalność w wielu uczelnianych komisjach, organizację spotkania z Panią Rzecznik Praw Studentów i Doktorantów oraz organizację Chatki Kobiet we współpracy z Zarządem UMCS oraz Chatką Żaka. W tym momencie najwięcej uwagi poświęcam pomocy przy Lublinaliach oraz Finałowi Białej Niedzieli, którego mam zaszczyt być Koordynatorem.

Czy udało się zrealizować plany założone na kadencję?
Na razie czeka mnie jeszcze sporo pracy w związku z nadchodzącym Finałem Białej Niedzieli. Jednak póki co - wszystko wskazuje na to, że jak najbardziej!

W prace jakich organizacji jeszcze się Pani angażuje?
Oprócz Zarządu Samorządu Studentów działam także w Studenckim Kole Naukowym Dietetyki Klinicznej, której jestem Wiceprzewodniczącą.
Co Pani robi w wolnym czasie?
W wolnym czasie czytam książki - od fantastyki przez literaturę piękną aż po reportaże. Chętnie czytam również artykuły oraz słucham podcastów z dziedziny dietetyki oraz samorozwoju. Staram się aktywnie spędzać czas na bieganiu, rolkach, siłowni, basenie czy odkrywając nowe aktywności. Oczywiście, jak tylko czas mi na to pozwoli, podróżuję.

Jakie ma Pani motto życiowe?
Życia nie mierzy się ilością oddechów, ale ilością chwil, które zapierają dech w piersiach - Maya Angelou.


Rozmawiała: Justyna Jóźkiewicz
© 2022 Centrum Symulacji Medycznej UM w Lublinie