numer 022
Maj 2023
3

Lublinalia 2023

Już za kilka dni – 18 maja – rozpoczną się wydarzenia główne w ramach Lubelskich Dni Kultury Studenckiej – Lublinalia 2023.
Logo Lublinaliów
Lublinalia to pierwsza taka impreza, która organizowana jest wspólnie przez Samorządy Uniwersytetów zrzeszonych w Związku Uczelni Lubelskich, tj. Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej, Uniwersytet Medyczny, Uniwersytet Przyrodniczy, Politechnikę Lubelską oraz działające na nich Samorządy Studenckie. Organizacja imprezy w tym formacie, po raz pierwszy w historii miasta była ogromnym wyzwaniem logistycznym i organizacyjnym, jednakże zaangażowanie aż czterech jednostek akademickich, przy wielkim wsparciu Gminy Lublin, pozwoliło na osiągnięcie wysokiego poziomu programu artystycznego, niespotykanego wcześniej na lubelskich imprezach studenckich.
Harmonogram występów w trakcie Lublinaliów. 18 maja wystąpią Snail's Club, Hodak i Video. 19 maja wystąpią Baranovski, Margaret, The Dumplings i Kacperczyk. 20 maja wystąpią Young Igi, Kuban, White i Kult. 21 maja wystąpią Zalia, Szczygieł, Wieniawa i Mrozu. Na plakacie zamieszczone jest logo browaru Perła, logo Lublinaliów oraz logo Europejskiej Stolicy Młodzieży.
Harmonogram występów w trakcie Lublinaliów
W czasie czterech dni koncertów, trwających do 21 maja, na naszej scenie zagości 15 artystów reprezentujących kilka gatunków muzycznych. Pierwszego dnia koncerty rozpoczną się o godzinie 18:30, na scenie wystąpią: Snail’s Club, Hodak oraz zespół Video. Drugiego dnia wydarzenia, w piątek 19 maja, na scenie zagoszczą Baranovski, Margaret, The Dumplings oraz związani z Lublinem bracia KACPERCZYK. Kulminacją koncertów będzie jednak sobota, kiedy to zagrają artyści, tacy jak Young Igi, Kuban, White 2115 oraz legendarny Kult. Ostatnim dniem zabawy będzie niedziela 21 maja, będziemy mieli wówczas okazję usłyszeć Zalię, Szczygła, Julię Wieniawę oraz headlinera – Mroza.

Wszystkie koncerty odbędą się na terenach zielonych Browarów Perła, przy ulicy Bernardyńskiej 15. Perła jest również partnerem strategicznym wydarzenia. Funkcja operatora imprezy przypadła Centrum Kultury w Lublinie.

Oprócz głównej imprezy zaplanowano wiele wydarzeń towarzyszących, odbywających się w okresie poprzedzającym wydarzenia główne, jak też po nim. Wydarzenia te organizowane przez poszczególne Samorządy są nawiązaniem do tradycji związanych z majowymi imprezami studenckimi w naszym mieście, które odbywały się tu od lat.

Jako Samorząd Studentów Uniwersytetu Medycznego w Lublinie kadencji 2022-2023, jesteśmy dumni, że przypadła nam w udziale możliwość współtworzenia imprezy, która jest powrotem do zawieszonej w ostatnich latach, najpierw z powodu pandemii COVID -19, a następnie z uwagi na wojnę trwającą za wschodnimi granicami naszego kraju, tradycji majowych imprez studenckich. Mamy nadzieję, że nowa formuła imprezy, stawiająca na współpracę, pozostanie z nami na kolejne lata, na stałe wpisując się w harmonogram wydarzeń w Lublinie. Serdecznie zapraszamy wszystkich do udziału w wydarzeniu, mamy nadzieję, że zróżnicowany program artystyczny zaspokoi wszystkie gusta muzyczne i każdy z uczestników niezależnie od wieku i muzycznych preferencji, znajdzie pośród gamy wykonawców coś dla siebie.
Autor: Michał Siwek
przewodniczący Samorządu Studenckiego UMLub
© 2022 Centrum Symulacji Medycznej UM w Lublinie