numer 023
Czerwiec 2023
3

Spotkania z Medycznym Rynkiem Pracy - START W KARIERĘ 03-05.2023

Za nami trzy miesiące „Spotkań z Medycznym Rynkiem Pracy 2023”. Mieliśmy okazję przybliżyć studentom i absolwentom naszej Uczelni bogatą wiedzę oraz doświadczenie specjalistów branży medycznej. Uczestnicy spotkań poza treściami merytorycznymi wynieśli ze spotkań wiele inspiracji dotyczących możliwych ścieżek rozwoju edukacyjnego i zawodowego, nawiązali kontakty z mentorami a także mogli podzielić się swoimi wątpliwościami i przy wspólnej dyskusji poszukiwać ciekawych rozwiązań.
Baner promujący
Baner promujący "Spotkania z Medycznym Rynkiem Pracy"
Spotkanie dotyczące kariery w pielęgniarstwie i położnictwie
Spotkanie dotyczące kariery w pielęgniarstwie i położnictwie
W marcu uczestnicy „Spotkań z Medycznym Rynkiem Pracy 2023” mieli okazje pogłębić wiedzę z zakresu nowoczesnych rozwiązań w obszarze technik dentystycznych, nauczyć się sposobów relaksacji i prawidłowego oddechu oraz zapoznać się z ścieżkami kariery i możliwościami rozwoju w obszarze badań klinicznych. Największym zainteresowaniem cieszył się warsztat przeprowadzony przez Pana Rafała Przekorę z firmy ELEGANCE Laboratorium Dentystyczne pn.: „Wykonawstwo uzupełnień protetycznych z wykorzystaniem metody wlewowej”.

W kwietniu odbyło się osiem „Spotkań…” skierowanych do osób zainteresowanych tematyką dietetyki, fizjoterapii, specjalizacji lekarskich, farmacji, pielęgniarstwa i położnictwa. Studenci oraz absolwenci mogli zapoznać się drogami kariery zawodowej w dietetyce, pielęgniarstwie i położnictwie, 
technikami małoinwazyjnymi w leczeniu chorób narządu ruchu, trybami odbywania specjalizacji, w tym wymaganymi w procesie dokumentami i najczęściej popełnianymi błędami oraz dowiedzieć się istotnych informacji o medycznej marihuanie. W kwietniu największym zainteresowaniem cieszył się webinar pn.: „Ścieżki kariery Dietetyka - dietetyk on-line", przeprowadzony przez Panią Annę Markowską oraz Pana Jakuba Woźniaka z firmy Centrum Respo. W trakcie spotkania uczestnicy uzyskali odpowiedzi na pytania:
- Co dietetyk może robić w czasie studiów, a co po studiach?
- Jak wygląda praca dietetyka on-line?
- Jakie są nowinki technologiczne w pracy dietetyka?
- Jak budować markę osobistą w pracy dietetyka?
Spotkanie
Spotkanie "Wykonawstwo uzupełnień protetycznych z wykorzystaniem metody wlewowej"
W maju Biuro Karier Uniwersytetu Medycznego w Lublinie przygotowało dla studentów i absolwentów naszej Uczelni sześć spotkań z obszarów: pielęgniarstwa, stomatologii, prawnych aspektów medycyny laboratoryjnej, diagnostyki laboratoryjnej, prawa farmaceutycznego oraz możliwości kształcenia podyplomowego fizjoterapeutów. Największym zainteresowaniem cieszyło się spotkanie z firmą Cormay Diagnostics pn.: Diagnosta Laboratoryjny – różne możliwości rozwoju oraz webinar pn.: „Kształcenie podyplomowe fizjoterapeutów”, który dla uczestników przeprowadziła dr n. o zdr. Anna Stelmach.

W miesiącach marzec-maj 2023 roku Biuro Karier Uniwersytetu Medycznego w Lublinie zaproponowało w ramach „Spotkań z Medycznym Rynkiem Pracy – START W KARIERĘ” osiemnaście spotkań (warsztatów, webinarów, wykładów), w których uczestniczyło ponad trzystu studentów i absolwentów naszej Alma Mater.

Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim za zaangażowanym w realizację wydarzenia: firmom i instytucjom, koordynatorom kierunków oraz pracownikom naukowym i dydaktycznym Uniwersytetu Medycznego w Lublinie, a także studentom i absolwentom za niegasnące chęci poszerzania wiedzy, owocne dyskusje i motywację do poszukiwań ścieżek rozwoju edukacyjnego i zawodowego.

Życzymy prelegentom nieustającej chęci dzielenia się wiedzą i doświadczeniem a naszym studentom i absolwentom motywacji do dalszego rozwoju i przekonania o słuszności obranej drogi.

Już za rok spotkamy się w kolejnej edycji Spotkań z Medycznym Rynkiem Pracy 2024
 
Zapraszamy do współpracy i udziału!
Autorka: mgr Elżbieta Pacek, Biuro Karier 
© 2022 Centrum Symulacji Medycznej UM w Lublinie