numer 023
Czerwiec 2023
21

Podsumowanie Dni Otwartych Uniwersytetu Medycznego w Lublinie 2023

W dniach 25 i 26 maja 2023 r. odbyły się Dni Otwarte Uniwersytetu Medycznego w Lublinie. Już po raz kolejny zorganizowane zostały one w formie Pikniku Edukacyjnego na parkingu Centrum Symulacji Medycznej, któremu w tym roku towarzyszyły warsztaty tematyczne. W wydarzeniu wzięli udział uczniowie z 5 województw. Była to doskonała okazja do zapoznania się z pełną ofertą studiów, wymaganiami egzaminacyjnymi oraz infrastrukturą naukowo-dydaktyczną.
Studentki Położnictwa podczas Dni Otwartych. Jedna z nich ma na brzuchu chustę, w której znajduje się fantom niemowlaka
fot. Kamil Lipski
Prorektor ds. Kształcenia i Dydaktyki prof. dr hab. n. med. Kamil Torres z przedstawicielami 21 Batalionu Lekkiej Piechoty w Lublinie
fot. Olga Matosiuk
Podczas Pikniku Edukacyjnego przedstawiciele 18 kierunków prowadzili pokazowe warsztaty praktyczne, rozmawiali z kandydatami, opowiadali o zasadach studiowania. Atrakcje obejmowały działania charakterystyczne dla poszczególnych kierunków, m.in. elementy opieki – pomiar ciśnienia, tkanki tłuszczowej, gry terapeutyczne i prezentację złudzeń optycznych z psychologii; szybkich badań diagnostycznych z analityki medycznej; pokaz zakładania wypełnień z kierunku lekarsko-dentystycznego, czy kinesiotaping z fizjoterapii. Przedstawiciele wszystkich kierunków zadbali o to, aby zaprezentować zarówno ofertę edukacyjną, jak i perspektywy zatrudnienia po danym kierunku. Obecni na miejscu pracownicy Biura Rekrutacji byli do dyspozycji w zakresie procedury oraz terminarza rekrutacji. Swoje stoisko mieli również przedstawiciele Wojsk Obrony Terytorialnej. Niewątpliwym uatrakcyjnieniem pikniku były pokazy ratownictwa prowadzone przez studentów ratownictwa medycznego.

Podczas tych dwóch dni odbyło się łącznie 61 warsztatów tematycznych, w których udział wzięło 1140 uczniów.

Ważnym punktem programu, który cieszył się ogromną popularnością wśród uczestników, były wycieczki po Centrum Symulacji Medycznej oraz po kampusie. Obejmowały one Szpital Dziecięcy, Centrum Stomatologii, Collegium Pharmaceuticum, Collegium Pathologicum, SPSK4, Collegium Maius, Collegium Anatomicum, Centrum Onkologii i Collegium Universum, a także akademiki. Spacer kończył się w Hali Sportowo-Widowiskowej, gdzie przygotowano quizy i konkursy sportowe.

Wszystkim zaangażowanym w przygotowanie i realizację Dni Otwartych 2023 dziękujemy. To dzięki Wam Uniwersytet mógł w pełni zaprezentować swoją ofertę edukacyjną!

Dziękujemy także za tak liczne przybycie wszystkim zainteresowanym ofertą studiów naszej uczelni oraz życzymy powodzenia podczas egzaminu dojrzałości.
Uczestnik Dni Otwartych uczy się resuscytacji krążeniowo oddechowej na fantomie
fot. Olga Matosiuk
Niech opinie uczestników będą dla nas motywacją do dalszej pracy nad jakością i atrakcyjnością kolejnych tego typu wydarzeń:

Byłam przede wszystkim w pracowni USG. To mnie interesowało najbardziej, ponieważ chcę tu studiować na kierunku lekarskim. Dni Otwarte bardzo mnie zainspirowały. Na początku trochę się bałam, że ten kierunek to nie będzie coś dla mnie, ale ostateczne ta uczelnia okazała się bardzo otwarta. Są tu bardzo mili ludzie i bardzo wysokiej jakości sprzęt, a cały kampus Uczelni wydaje się bardzo przyjemny dla studentów - Oliwia, uczennica z I Liceum Ogólnokształcącego w Biłgoraju.

Zajęcia na uczelni były bardzo fajne - super doświadczenia, z których można się było dużo nauczyć, a których nie zawsze możemy wykonać w szkole. Udział w warsztatach na nowoczesnym sprzęcie pokazał mi jak fajne zajęcia są na studiach, poczułam się prawie studentką - Aleksandra, V LO w Lublinie.

Bardzo mili prowadzący - pracownicy i pomagający im studenci -wprowadzili nas w tajniki pracy naukowej, zachęcili do studiowania na Uczelni - Piotr, VI LO w Lublinie.

Wszechstronnie zorganizowane Dni Otwarte- wszystko dopracowane, pracownicy i studenci otwarci i zachęcający do studiowania na UMLUB. Warto było jechać z Rzeszowa - Michał i Katarzyna.

Zapraszamy także do obejrzenia materiału wideo z Dni Otwartych 2023 oraz pokazu Ratownictwa Medycznego podczas Dni Otwartych!
Uczestnicy Dni Otwartych przy stoiskach kierunków.
fot. Olga Matosiuk
Autorka: mgr Joanna Tęsna, Sekcja ds. Grupy Informacyjnej Blask
© 2022 Centrum Symulacji Medycznej UM w Lublinie