numer 023
Czerwiec 2023
9

SKN FizjoPasjonatów z wizytą w Brukseli

uczestnicy wycieczki siedzą na schodach przed katedrą w Brukseli
Zwiedzanie Brukseli
Pierwsza zagraniczna podróż za nami!

W dniach 5-9 czerwca odbył się wyjazd do Brukseli, w którym uczestniczyli członkowie SKN FizjoPasjonatów i opiekunowie: dr Michał Grzegorczyk, dr Agnieszka Karska, dr Anna Kozak wraz ze studentami z Wydziału Prawa KUL-u pod opieką dr Edyty Krzysztofik.

Wycieczka była nagrodą dla uczestników ogólnopolskiej konferencji pt. „Europejska legitymacja zawodowa a swobodny przepływ pracowników na rynku wewnętrznym UE”, w której nie tak dawno braliśmy udział. 

Nasza podróż rozpoczęła się już wieczorem 5 czerwca i po parunastu godzinach jazdy autokarem, już następnego dnia zameldowaliśmy się w pokojach hotelowych zarezerwowanych specjalnie dla nas. Po zostawieniu bagaży ruszyliśmy zobaczyć pierwszy punkt harmonogramu wycieczki, czyli odwiedziliśmy Dom Historii Europejskiej, gdzie mieliśmy przyjemność prześledzić historię Europy, poczynając od mitów i odkryć, po wydarzenia ostatnich lat. Wieczorem, mimo lekkiego zmęczenia podróżą, chwilę czasu poświęciliśmy na zachwycanie się widokami Brukseli nocą. 

Kolejny dzień przeznaczony był na wizytę w Parlamencie Europejskim, gdzie najpierw mieliśmy okazję dowiedzieć się, jak funkcjonuje i pracuje Parlament, a następnie możliwość zobaczenia kilku miejsc dostępnych dla zwiedzających. Dzięki tym spotkaniom zdobyliśmy wiele informacji na temat tego, jakie możliwości dają programy unijne, a także programy stażowe dla absolwentów.

Po obiedzie odbyła się Konferencja Międzynarodowa pt. “Zbrodnia ludobójstwa w prawie międzynarodowym oraz pracach Parlamentu Europejskiego”, która zainteresowała zarówno studentów UMLub, jak i KUL. Po wysłuchaniu wielu ciekawych wykładów odbyła się uroczysta kolacja. 

Ostatniego dnia razem z przewodnikiem mieliśmy możliwość poznać historię i piękne zakamarki Brukseli, po czym udaliśmy się w drogę powrotną.

To był wyjazd pełen wrażeń, wróciliśmy z ogromną ilością wiedzy, wspomnień i zdjęć (którymi z radością dzielimy się z Czytelnikami BLASKU)!
Członkowie SKN FizjoPasjonatów z wizytą w Parlamencie Europejskim
Uczestnicy wycieczki w Parlamencie Europejskim
Autorki: Marcelina Gębska – przewodnicząca SKN FizjoPasjonatów, Zuzanna Celińska – zastępca przewodniczącej SKN FizjoPasjonatów
© 2022 Centrum Symulacji Medycznej UM w Lublinie