numer 025
Listopad 2023
5

Konferencja „Określenie standardów bezpieczeństwa pacjenta w opiece stomatologicznej”

W dniach 8-9 grudnia 2023 roku na Uniwersytecie Medycznym w Lublinie odbędzie się konferencja o charakterze naukowo-szkoleniowym nt. „Określenie standardów bezpieczeństwa pacjenta w opiece stomatologicznej”. Projekt uzyskał dofinansowanie Ministerstwa Edukacji i Nauki w ramach programu Doskonała Nauka II. Nad całością wydarzenia czuwa Dziekan Wydziału Lekarsko-Dentystycznego Uniwersytetu Medycznego w Lublinie prof. dr hab. n. med. Renata Chałas, kierownik projektu.
Logo 50-lecia lubelskiej stomatologii
Logo 50-lecia lubelskiej stomatologii
Na uczestników konferencji czekają różnorodne wydarzenia, takie jak obchody 50-lecia nauczania stomatologii na Uniwersytecie Medycznym w Lublinie, Spotkanie Edukacyjne Dziekanów/Prodziekanów Wydziałów w Polsce, na których odbywa się kształcenie na kierunku lekarsko-dentystycznym, Panele Konferencji: w języku angielskim nt. „Działania na rzecz bezpieczeństwa pacjenta w procesie diagnostyczno-terapeutycznym – dobre praktyki edukacyjne”, oraz w języku polskim: nt. „Komunikacja interprofesjonalna w opiece zdrowotnej” oraz „Bezpieczeństwo farmakoterapii stomatologicznej i koncyliacji lekowej”, a także warsztaty praktyczne z zakresu zasad profilaktyki w bezpiecznym środowisku edukacyjnym dla studentów Wydziału Lekarsko-Dentystycznego UM w Lublinie.

Przez dwa dni uczestnicy Konferencji będą mogli usłyszeć wykłady wybitnych prelegentów z całego świata: m. in. prof. Margherita Fontana (Ann Arbor Dental School, USA), prof. Kaan Orhan (Ankara University, Turcja), prof. Marin Vodanovic (Dental School of Zagreb, Chorwacja), dr Marjoke van Vervoroon (ACTA, Niderlandy), a także gości z Polski: m. in. dr hab. Rafał Kubiak (Dyrektor CEM w Łodzi). Dodatkową atrakcją wydarzenia będzie wystawa historyczna – „Urok starego gabinetu stomatologicznego” oraz wystawa fotografii stomatologicznej z prezentacją prac Sekcji Fotografii Stomatologicznej PTSS Lublin.

Wydarzenie jest skierowane głównie dla pracowników dydaktycznych i naukowo-dydaktycznych Wydziału Lekarsko-Dentystycznego, ale także dla wszystkich pracowników Uniwersytetu Medycznego w Lublinie oraz studentów zainteresowanych bezpieczeństwem pacjenta w opiece stomatologicznej oraz zagadnieniami związanymi z edukacją stomatologiczną.

Projekt realizowany jest z pomocą Centrum Wsparcia Nauki i Rozwoju UM w Lublinie.

Serdecznie zapraszamy!
Autorka: Wioletta Lipka
znaki graficzne: flaga Polski, programu Doskonała nauka i MNiSW
© 2022 Centrum Symulacji Medycznej UM w Lublinie