numer 025
Listopad 2023
3

Dyplomatoria 2023 na UMLub

Rektor UMLub prof. Wojciech Załuska wręcza dyplomy ukończenia studiów
Rektor UMLub prof. Wojciech Załuska wręcza dyplomy ukończenia studiów
Październik to miesiąc, kiedy witamy w społeczności nowych studentów, ale także miesiąc, kiedy żegnamy najstarsze roczniki. Dyplomatorium stanowi symboliczne poświadczenie i zakończenie wyjątkowego etapu życia – czasu studiów, oraz rozpoczęcie nowego – pracy zawodowej. Wydarzeniu towarzyszy specjalna podniosła ceremonia połączona ze złożeniem przyrzeczenia zawodowego. W Uniwersytecie Medycznym w październiku odbyło się pięć takich uroczystości, odrębnie dla każdego wydziału. Kolejna jest planowana na listopad.

Wśród wielu zaproszonych znamienitych gości, przedstawicieli Władz Uczelni, Wydziałów, samorządów zawodowych oraz rodzin i przyjaciół, dyplom ukończenia studiów uzyskało w tym roku:
  • na Wydziale Farmaceutycznym 188 osób
  • na Wydziale Lekarskim 351 osób
  • na Wydziale Lekarsko-Dentystycznym 190 osób
  • na Wydziale Nauk o Zdrowiu 415 osób
  • na Wydziale Biomedycznym 87 osób
  • na Wydziale Nauk Medycznych 27 osób

JM Rektor prof. dr hab. Wojciech Załuska skierował do absolwentów następujące słowa: „Za wami okres bardzo trudnych studiów, ale zawsze musicie pamiętać o ludziach – swoich pacjentach i dbać o ich godność (…) Dziękujcie rodzicom, którzy was wsparli, zajrzyjcie czasem do waszej Alma Mater, działajcie w zrzeszeniach absolwentów. Życzę Wam pomyślności, pogody ducha na nowej drodze życia, bardzo niełatwej, ale wierzcie mi, dającej masę satysfakcji, ponieważ to, co robimy na co dzień, ma głęboki sens…”.

Dziekan Wydziału Lekarskiego prof. dr hab. Halina Lach skierowała do absolwentów następujące słowa: „Dzisiejszy dzień to zwieńczenie okresu studiów – studiów ciężkich, wymagających pracowitości, zaangażowania i samodyscypliny, ale Państwo tym wszystkim wyzwaniom daliście radę. Mam nadzieję, że odbierając dyplom, mimo wszystkich trudności, dobrze będziecie wspominali lata spędzone w murach naszej Uczelni (…). Mam nadzieję, że po latach będziecie wspominać ten czas z rozrzewnieniem, a może nawet i z łezką w oku. Przed Wami nowe wyzwania – od dziś sami będziecie podejmować decyzje odnośnie swoich pacjentów, sami będziecie ponosić odpowiedzialność za te wasze decyzje. Nie raz staniecie wobec bezradności i niemocy, życzę Wam, abyście w siebie nigdy nie zwątpili. Aby praca była źródłem zadowolenia i sukcesów, żebyście po latach mogli powiedzieć „wybór, którego dokonałem w wieku 19 lat, okazał się słuszny, jestem spełniony zawodowo”.

Wszystkim absolwentom gratulujemy i życzymy powodzenia w pracy zawodowej.

Tekst: Joanna Tęsna

 

 

 

 

 
Na zakończenie gali rozdania dyplomów zwyczaj podrzucenia biretów
Wszystkim absolwentom serdecznie gratulujemy i życzymy sukcesów w pracy zawodowej!
© 2022 Centrum Symulacji Medycznej UM w Lublinie