numer 025
Listopad 2023
23

Trzy słowa o ... mgr inż. Anna Wiechnik, koordynator Biura Prorektora ds. Kształcenia i Dydaktyki

portret mgr inż. Anny Wiechnik
mgr inż. Anna Wiechnik
Czym zajmuję się w swojej jednostce:
moimi głównymi zadaniami są koordynacja i organizacja pracy Biura Prorektora ds. Kształcenia i Dydaktyki CEM. Wraz z zespołem dbamy o dobry wizerunek oraz sprawną pracę biura, zależy nam na tym, aby nasza praca była na jak najwyższym poziomie. Moim motto zarówno w pracy zawodowej, jak i życiu codziennym jest „traktuj drugiego człowieka tak, jak sam chciałbyś być traktowanym”. Na co dzień do naszego biura przychodzi wielu nauczycieli akademickich, studentów, pracowników administracji oraz osób z zewnątrz. Dbamy o to, żeby zostali obsłużeni profesjonalnie oraz w miłej atmosferze. Nasze biuro poza przyjmowaniem interesantów zajmuje się również m.in. umawianiem spotkań Prorektora i Dyrektora, obsługą korespondencji zarówno mailowej, jak i papierowej, organizacją wielu wydarzeń (w tym roku mieliśmy przyjemność pomagać przy organizacji spotkania z Pierwszą Damą Rzeczypospolitej Polskiej), udziałem w licznych projektach (w r.a. 2022/2023 byłam koordynatorem projektu New dimensions of the Medical University of Lublin – Digital & Real, UMLUB DIRect, finansowanego przez NAWA, projekt pozwolił na wzmocnienie potencjału Uniwersytetu Medycznego w Lublinie w obszarze przyjmowania i obsługi zagranicznych studentów, doktorantów i kadry akademickiej.); od r.a. 2020/2021 z inicjatywy prof. Kamila Torres – Prorektora ds. Kształcenia i Dydaktyki, we współpracy z wieloma jednostkami Uczelni, stworzyliśmy „Kalendarium dla nauczyciela”, które ma na celu zebranie w jednym miejscu wszystkich ważnych dat wydarzeń w naszej Alma Mater. 

Dlaczego lubię swoją pracę:
bardzo lubię i cenię swoją pracę, ponieważ daje mi dużo satysfakcji i pozwala na rozwój zawodowy. Każdy dzień uczy mnie czegoś nowego. Poznaję wielu ciekawych ludzi z różnych środowisk. Dynamika pracy w CEM nie pozwala się nudzić. Na co dzień otaczam się życzliwymi ludźmi, na których mogę liczyć w każdej sytuacji. Tworzymy zgrany zespół.  

W wolnym czasie...
Swój wolny czas staram się poświęcać 10-letniemu synowi. Kiedy jednak chcę zrobić coś tylko dla siebie, to największą przyjemność sprawiają mi spotkania z przyjaciółmi, jazda na rowerze, czytanie książek, spacery z psem oraz w ostatnim czasie moim ulubionym zajęciem jest podróżowanie. Mam wiele marzeń… ale takim przyziemnym i do zrealizowania na najbliższy czas to prawo jazdy na motocykl.
Przygotowała: Justyna Jóźkiewicz
© 2022 Centrum Symulacji Medycznej UM w Lublinie