numer 025
Listopad 2023
5

Delegacja UMLub na konferencji AMEE w Glasgow

W dniach od 26 do 30 sierpnia w Glasgow w Wielkiej Brytanii delegacja Uniwersytetu Medycznego w Lublinie uczestniczyła w konferencji Association for Medical Education in Europe (AMEE). 
Delegacja UMLub na konferencji AMEE
Delegacja UMLub na konferencji AMEE
Tematyka konferencji obejmowała szerokie spektrum nowości w dziedzinie edukacji na kierunkach medycznych, w tym między innymi zarządzanie w edukacji, rozwój kadry, nauczanie interdyscyplinarne, wsparcie dla studentów i inne. Tematyką, nad którą najszerzej dyskutowano były jednak nowe technologie, wykorzystywane w kształceniu w uczelniach medycznych. 

W tegorocznej konferencji uczestniczyło ponad 3000 delegatów z całego świata, najwybitniejszych specjalistów w swoich dziedzinach. UML reprezentowali przedstawiciele Wydziałów: Lekarskiego, Farmaceutycznego i Nauk o Zdrowiu a także Szkoły Doktorskiej i administracji. Udział kadry Uniwersytetu Medycznego w Lublinie w wykładach, warsztatach i dyskusjach ze specjalistami w dziedzinie edukacji na kierunkach medycznych przyniesie wymierne efekty w postaci poprawy jakości kształcenia w naszej uczelni. Wyniki udziału w konferencji zostaną również zaprezentowane całej społeczności UML już w grudniu (8-9) podczas IV Dni Jakości Uniwersytetu Medycznego w Lublinie (DźJUMLa). Już teraz serdecznie zapraszamy do udziału w tym wydarzeniu.
Autorka: mgr Magdalena Staśkiewicz
© 2022 Centrum Symulacji Medycznej UM w Lublinie