numer 025
Listopad 2023
7

Trzecia edycja Targów Studenckich Kół Naukowych

III edycja Targów Studenckich Kół Naukowych

27 października 2023 roku w Hali Widowiskowo-Sportowej odbyła się już trzecia edycja Targów Studenckich Kół Naukowych. W tym roku w wydarzeniu wzięła udział rekordowa liczba studenckich kół naukowych oraz organizacji studenckich, bo aż 78! Wydarzenie odbyło się pod patronatem honorowym Jego Magnificencji Rektora Uniwersytetu Medycznego w Lublinie prof. Wojciecha Załuski oraz Lubelskiej Izby Lekarskiej, a także pod patronatem medialnym Informatora Studenckiego BLASK.

Wydarzenie spotkało się z ogromnym zainteresowaniem ze strony studentów Uniwersytetu Medycznego w Lublinie. W trakcie jego trwania odwiedzający mieli okazję zapoznać się z ofertami kół naukowych wszystkich wydziałów naszej uczelni, co uczyniło wydarzenie różnorodnym i interesującym dla wszystkich studentów, niezależnie od kierunku i roku studiów.

Podczas wydarzenia zainteresowani mieli możliwość poznania oferty kół naukowych bezpośrednio od ich przewodniczących, a także aktywnych członków. W czasie targów zauważyć można było ogromne zainteresowanie odnośnie dołączenia do danego koła czy organizacji studenckiej oraz poznania ich działalności. Perspektywa nabywania nowych umiejętności oraz pogłębianie wiedzy od innych studentów poskutkowała licznymi zgłoszeniami do kół tuż po zakończeniu targów. Dla wielu osób rozpoczynających dopiero działalność naukową była to świetna okazja do zapoznania się z ideą kół naukowych, a pomoc doświadczonych kolegów i koleżanek okazała się bardzo przydatna.

W czasie targów odbyło się też wiele ciekawych warsztatów w takich dziedzinach, jak dietetyka, fizjoterapia czy radiologia. Studenci mieli okazję zdobyć nowe doświadczenia i umiejętności z zakresu laparoskopii, USG oraz pisania artykułów naukowych. Nie zabrakło także wielu warsztatów przy stoiskach na hali, które były dostępne dla wszystkich odwiedzających.

Jako Studenckie Towarzystwo Naukowe jesteśmy nad wyraz zadowoleni i dumni z rosnącego z roku na rok sukcesu, jaki odnoszą Targi Studenckich Kół Naukowych – mnóstwem studentów decydującym się na dołączenie do studenckich kół naukowych oraz organizacji działających na naszej uczelni.

Bardzo dziękujemy wszystkim obecnym studentom oraz organizatorom wydarzenia i wierzymy, że Targi Studenckich Kół Naukowych staną się tradycją, która na długo pozostanie częścią studenckiej działalności na Uniwersytecie Medycznym w Lublinie. 

 
przedstawiciele kół naukowych
Przedstawiciele SKNów
Tekst: Gabriela Zakrzewska, Studenckie Towarzystwo Naukowe Uniwersytetu Medycznego w Lublinie
Zdjęcia: Michał Puła
© 2022 Centrum Symulacji Medycznej UM w Lublinie