numer 026
grudzień 2023
6

VII Międzynarodowa Konferencja Naukowa z sesją studencką "Teoria i praktyka adaptowanej aktywności fizycznej"

W dniach 16-17 listopada w Lublinie odbyła się VII Międzynarodowa Konferencja Naukowa z sesją studencką "Teoria i praktyka adaptowanej aktywności fizycznej". Zapraszamy do zapoznania się z relacją z wydarzenia.
Rozpoczęcie konferencji - trzy prowadzące stoją przed mównicą, na widowni siedzą uczestnicy wydarzenia
VII Międzynarodowa Konferencja Naukowa z sesją studencką Teoria i Praktyka Adaptowanej Aktywności Fizycznej
W konferencji wzięło udział blisko czterdziestu prelegentów - wystąpili także gości zagraniczni z krajów, takich jak Kanada, Stany Zjednoczone, Portugalia, Belgia, Irlandia, Australia i Ukraina. Wydarzenie odbyło się na Wydziale Nauk o Zdrowiu Uniwersytetu Medycznego, a w trakcie dwóch dni odbyły się obrady, prelekcje i warsztaty odbywane w trybie stacjonarnym i zdalnym.
Dwóch sportowców prezentuje pokaz szermierki. Sportowcy poruszają się na wózkach inwalidzkich
Warsztaty z szermierki
Konferencja rozpoczęła się od przywitania gości przez przewodniczące Komitetu Organizacyjnego - dr n. med. Agnieszkę Karską, prof. uczelni, dr n. o zdr. Ilonę Stolarz oraz Przewodniczącą Komitetu Naukowego - dr n. o zdr. Magdalenę Zawadkę, prof uczelni. Nastepnie głos zabrał dr hab. n. o zdr. Mariusz Wysokiński, dziekan Wydziału Nauk o Zdrowiu UMLub, podkreślając szczególną rangę wydarzenia i podejmowanych zagadnień naukowych, a także podziekował za kontunuację działań podjętych jeszcze przez śp. prof. Piotra Majchera.

Uroczystego otwarcia konferencji dokonał prof. dr hab. Andrzej Kosmol- przewodniczący PTN-AAF. W otwarciu konferencji uczestniczyli: prof. dr hab. Bartosz Molik, Rektor AWF Warszawa, dr hab. Natalia Morgulec-Adamowicz, prof. uczelni - Dziekanka Wydziału Rehabilitacji AWF Warszawa oraz kierownicy jednostek współorganizujących wydarzenie.

️Konferencja skupiała się na współczesnych aspektach teoretycznych i praktycznych związanych z aktywnością fizyczną dostosowaną do różnych potrzeb. Prelegenci omawiali innowacyjne podejścia do adaptacji aktywności fizycznej oraz przedstawiali wyniki najnowszych badań w tej dziedzinie. Była to doskonała okazja do wymiany doświadczeń i nawiązania współpracy międzynarodowej w obszarze adaptowanej aktywności fizycznej.
Łucznik przygotowuje się do oddania strzału. W tle widać łuczniczkę. Oboje poruszają się na wózkach inwalidzkich.
Warsztaty z łucznictwa
To doskonałe, że VII Międzynarodowa Konferencja Naukowa przyciągnęła nie tylko zagranicznych prelegentów, ale również reprezentantów wielu krajowych ośrodków, m. in: UM w Lublinie, AWF Warszawa, AWF Katowice, AWF Kraków, AWF Wrocław, UM w Białymstoku. Taka różnorodność ekspertów z różnych miejsc przyniosła szeroki zakres perspektyw i doświadczeń w dziedzinie adaptowanej aktywności fizycznej. 

Wydarzeniu towarzyszyły Warsztaty z łucznictwa, szermierki i wspinaczki sportowej, które z pewnością urozmaiciły konferencję. Dodatkowe aktywności zapewniły uczestnikom nie tylko wiedzę teoretyczną, ale także praktyczne umiejętności związane z różnymi formami aktywności fizycznej. Był to również świetny sposób na integrację i dostarczenie dodatkowego elementu interaktywności podczas wydarzenia naukowego.

️Dziękujemy za udział w VII Międzynarodowej Konferencji Naukowej "Teoria i praktyka adaptowanej aktywności fizycznej". Państwa zaangażowanie i wkład w dyskusje sprawiły, że wydarzenie było inspirujące i owocne.

Mamy nadzieję, że nawiązane kontakty oraz nowe spojrzenia na tematy związane z adaptowaną aktywnością fizyczną przyniosą dalsze innowacje i postęp w tej ważnej dziedzinie. Dziękujemy za wspólną pasję i obecność na konferencji.
Łuczniczka obok tarczy łuczniczej. W centralne okręgi tarczy wbite są strzały.
Warsztaty z łucznictwa
Materiał wideo z konferencji w wykonaniu TVP3 obejrzeć można TUTAJ.

Autorka: dr n. o zdr. Ilona Stolarz
Redakcja:
Aleksandra Kaźmierczak
Zdjęcia: Marta Chołubek
© 2022 Centrum Symulacji Medycznej UM w Lublinie