numer 027
Luty 2024
34

Wyróżnienie Naukowe Lubelszczyzny dla wspólnej pracy naukowców i nauczycieli akademickich

Dnia 4 stycznia 2024 r. w Pałacu Czartoryskich w Lublinie odbyła się uroczystość wręczenia Nagrody Naukowej Lubelszczyzny im. prof. Edmunda Prosta przyznawanej corocznie przez Kapitułę Lubelskiego Towarzystwa Naukowego – Societas Scientiarum Lublinense – za wybitną, oryginalną i o wysokich walorach naukowych pracę naukową opublikowaną w ubiegłym roku.
Profestor Janusz Klatka odbiera wyróżnienie od mężczyzny w podeszłym wieku. W tle stoi fortepian, na oknie jest świąteczna dekoracja.
Odebranie z rąk Przewodniczącego LTN Dyplomu Wyróżnienia Naukowego Lubelszczyzny dla Zespołu przez prof. dr hab. Janusza Klatkę, kierownika Katedry i Kliniki Otolaryngologii i Onkologii Laryngologicznej SPSK Nr 4.
Miło nam poinformować, że pracownikom z Naszej Alma Mater przyznano Wyróżnienie Naukowe Lubelszczyzny za opublikowaną pracę badawczą z obszaru onkologii i immunologii pt. „The Clinical, Pathological, and Prognostic Value of High PD-1 Expression and the Presence of Epstein-Barr Virus Reactivation in Patients with Laryngeal Cancer. Cancers, 14(3), 480”.

Jest to wyróżnienie dla całego Zespołu badawczego w skład, którego weszli następujący Pracownicy Wydziału Lekarskiego: prof. dr hab. Janusz Klatka, dr Anna Szkatuła-Łupina, dr hab. Maria Klatka, prof. UM oraz  Wydziału Biomedycznego: prof. dr hab. Ewelina Grywalska, dr Paulina Mertowska, dr Sebastian Mertowski, dr Anna Hymos, dr hab. Anna Błażewicz, prof. UM.
Dyplom
Dyplom wyróżniającego się osiągnięcia Lubelskiego Środowiska Naukowego
Prezes Lubelskiego Towarzystwa Naukowego prof. dr hab. inż. Andrzej Wac-Włodarczyk w chwili wręczania Dyplomów Wyróżnień podkreślił, że recenzenci z innych uczelni wysoce ocenili pracę interdyscyplinarnego Zespołu z Uniwersytetu Medycznego w skład, którego weszli lekarze, chemicy, histopatolodzy i biolodzy. Doceniono nowatorskie badania nad immunobiologią i immunoterapią nowotworów, a także przedstawienie i przedyskutowanie wyników badań w bardzo dogłębny i metodyczny sposób. W badaniach naukowych uczestniczyli dorośli pacjenci z rakiem krtani pozostający pod opieką Kliniki Otolaryngologii i Onkologii Uniwersytetu Medycznego w Lublinie.
Autorka: prof. Anna Błażewicz
© 2022 Centrum Symulacji Medycznej UM w Lublinie