numer numer 030
czerwiec 2024
8

UMLub Show

26 maja 2024r. odbyła się 10. jubileuszowa edycja medycznego przedstawienia, lecz w nowej odświeżonej wersji – „UMLub Show”.

W tym roku, chcąc stworzyć widowisko teatralne integrujące zarówno starszą widownię pamiętającą jeszcze „Uniwersytet Magiczny” i naszych młodszych kolegów, którzy nie mieli możliwości uczestniczyć w poprzednich edycjach, wykorzystaliśmy motyw znany nam wszystkim z dziecięcych lat – „Akademii pana Kleksa”. W ten sposób powstała „Akademia Pana K.” – historia Adasia Niezgódki, maturzysty, który w dni otwarte odwiedza magiczną uczelnię pełną absurdu, groteski i sarkazmu.
Nauczyciele i studenci w trakcie przedstawienia
Adaś wraz z zatroskanymi rodzicami przed bramą Uczelni spotkali postać nietuzinkową, jedyną w swoim rodzaju – pana Kleksa, który zaprosił naszego głównego bohatera do odkrycia murów akademii. Młody Niezgódka zwiedził liczne kierunki studiów, które jednak nie były takie, jakie doskonale znamy z książek i własnego doświadczenia. Anatomia okazała się istną musztrą wojskową, na farmakognozji kazali jeść studentom trujące rośliny, a na dietetyce rządy przejęła pani Krysia, rzucająca talerzami na prawo i lewo. Dla studentów analityki spędzających cały dzień nad próbówkami i szkiełkami, odwiedziny Adasia okazały się nie lada wyzwaniem, na stomatologii uczyły wróżki zębuszki, a o kosmetologii można byłoby nakręcić film z Kenem i Barbie w roli głównej. Można by powiedzieć istne wariatkowo!
Jednak wszędzie dobrze, ale w domu najlepiej – UMLub jest jedyny w swoim rodzaju, a studiowanie tutaj to istna bajka!

 
studenci podczas przedstawienia
W tym miejscu należą się wielkie brawa dla wszystkich występujących, zarówno dla studentów, jak i prowadzących. Bez nich to przedstawienie nie byłoby takie samo. Ogromne podziękowania kierujemy do:

Prorektora ds. Kształcenia i Dydaktyki, prof. Kamila Torres
dra hab. n. med. Karola Rawicz-Pruszyńskiego, prof. UM
dr hab n. med. Anny Steć, prof. UM
dr hab. n. farm. Aleksandry Józefczyk, prof. UM
dra n. med. i n. o zdr. Jacka Baja. prof. UM
dra n. med. Grzegorza Witkowskiego, prof. UM
dra n. med. Jana Warchoła
dr n. med. Justyny Wyroślak-Najs
dra n. med. Macieja Korpysza
dr n. med. Izabeli Tkacz
dr n. med. Magdaleny Piskórz
dra n. med. Mateusza Kistera
dra n. med. Remigiusza Czerkiesa

Całe wydarzenie miało charakter charytatywny – wszystkie fundusze z dystrybucji biletów oraz licytacji voucherów zostaną przekazane na rzecz Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Lublinie w celu zakupu rozkładanych foteli dla rodziców najmłodszych pacjentów. Nasi widzowie oraz osoby biorące udział w licytacjach okazali się niezwykle szczodrzy i o wielkich sercach – zebraliśmy 10 000 zł!

Nie pozostaje nic innego, jak czekać z utęsknieniem na kolejną edycję!
Organizatorka „UMLub Show vol. 2”
Marcelina Podleśna
© 2022 Centrum Symulacji Medycznej UM w Lublinie