numer numer 030
czerwiec 2024
4

Zostań badaczką 2.0 – nauka kobiecym okiem!

Prelegentki i organizatorki konferencji pozują do grupowego zdjęcia po zakończeniu konferencji
Prelegentki i organizatorki konferencji "Zostań badaczką 2.0 – nauka kobiecym okiem!"
17 kwietnia 2024 roku odbyła się druga edycja wydarzenia organizowanego przez Studenckie Towarzystwo Naukowe – „Zostań badaczką”.
Podczas spotkania studenci mogli wysłuchać oraz zainspirować się motywującymi wystąpieniami wspaniałych prelegentek. W tej edycji wydarzenia swoją obecnością zaszczyciły nas: prof. dr hab. n. med Halina Lach, prof. dr hab. n. med Anna Torres oraz prof. dr hab. n. farm. Agata Przekora-Kuśmierz. Każde z wystąpień było okazją do zdobycia cennych wskazówek, jakie zarówno studentki, jak i studenci mogą wykorzystać w swojej przyszłej karierze naukowej oraz zawodowej.
Poruszone zostały nie tylko tematy związane bezpośrednio z działalnością naukową, ale także ścieżką kariery czy trudnościami wynikającymi z połączenia obowiązków z życiem rodzinnym. Nie zabrakło również miejsca na pytania ze strony publiczności. Była to niesamowita okazja do dyskusji, podzielenia się swoim bogatym doświadczeniem, a także przekazania wielu wartościowych rad.
Inicjatywa ponownie została objęta wsparciem ze strony Fundacji L’Oreal, która przykłada wielką wagę do kobiet w nauce, ich niezwykłych osiągnięć, ogromnych chęci, ale także możliwości rozwoju. Wydarzenie odbyło się również pod patronatem honorowym Jego Magnificencji Rektora Uniwersytetu Medycznego w Lublinie prof. Wojciecha Załuska oraz pod patronatem medialnym Informatora Studenckiego BLASK.
Wydarzenie zostało bardzo dobrze odebrane w środowisku akademickim, docenione, cieszyło się ogromnym zainteresowaniem.
Liczymy, że kolejna edycja ponownie przyniesie nam okazję do zainspirowania się i nabrania motywacji do "Zostania badaczką!".

Już teraz zapraszamy Was na kolejną edycję na wiosnę 2025!
Organizatorzy
© 2022 Centrum Symulacji Medycznej UM w Lublinie