numer numer 030
czerwiec 2024
5

„Kwadrans akademicki” z AKLAUDEM MŁODYCH

Współtworzony przez Uniwersytet Medyczny w Lublinie program telewizyjny  relacjonujący wydarzenia z życia akademickiego otrzymał Akademicki Laur Dziennikarski (AKLAUD).
Zespół realizujący
Zespół realizujący "Kwadrans akademicki" dla Uniwersytetu MEdycznego w Lublinie
„Kwadrans akademicki”, bo o nim tu mowa, jest produkcyjną inicjatywą TVP 3 oraz studentów sześciu lubelskich uczelni. Materiały do programu przygotowują studenci i pracownicy mediów akademickich pod redakcją dr Joanny Sosnowskiej – dziennikarki TVP Lublin i wykładowcy w Instytucie Dziennikarstwa i Zarządzania KUL. 

W Uniwersytecie Medycznym w Lublinie prace nad programem koordynuje zespół Ośrodka Komunikacji i Promocji oraz Studio Filmowe UMLub. W roli prowadzących program występują zaś studenci - w roku akademickim 2023/2024 byli to przedstawiciele kierunku lekarsko-dentystycznego. 

Akademicki Laur Dziennikarski (AKLAUD) to ustanowiona przez Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej i Katolicki Uniwersytet Lubelski w 2014 roku coroczna nagroda przyznawana osobom łączącym pracę w mediach z aktywnością akademicką. We wspólnej inicjatywie uczestniczy również Politechnika Lubelska. 

Nagroda wręczana jest w dwóch kategoriach: AKLAUD oraz AKLAUD MŁODYCH. W tym roku, po raz pierwszy w historii konkursu, wyróżniono nie osobę, a program – „Kwadrans akademicki”. 

Uroczysta gala, podczas której poznaliśmy laureatów odbyła się 24 maja. Wydarzeniu towarzyszyła dyskusja nad standardami współczesnego dziennikarstwa pt. „Zawód – dziennikarz”, którą poprowadziła Przewodnicząca Kapituły Nagrody prof. Iwona Hofman.

Cieszymy się, że jesteśmy współautorami tego sukcesu.

Do zobaczenia na antenie TVP 3 Lublin!
dyplom nagrody AKLAUD MŁODYCH
Autor: Karolina Bojarczuk
© 2022 Centrum Symulacji Medycznej UM w Lublinie