numer numer 030
czerwiec 2024
5

Nowy przewodniczący Zarządu Samorządu Studentów – Dawid Staniak

Drodzy Studenci,

z ogromną radością informuję, że zostałem wybrany na przewodniczącego Samorządu Studentów. Jestem pełen energii i gotów do realizacji ambitnych planów, które mają na celu wzmocnienie i rozwój naszej społeczności akademickiej. Chciałbym podzielić się z Wami moją wizją oraz planami na najbliższą przyszłość.

Jednym z pierwszych kroków, które podejmę, będzie utworzenie Samorządu English Division. Chcę, aby nasi zagraniczni przyjaciele równie aktywnie włączali się w prace nad poprawą akademickości naszej Uczelni.
Integracja studentów to fundament budowania silnej i zjednoczonej społeczności akademickiej. Wspólnie z organizacjami studenckimi planuję zorganizować wyjazd dla przyszłorocznych studentów wszystkich kierunków, który pozwoli nie tylko na poznanie nowych osób, ale będzie również wprowadzeniem do środowiska akademickiego.
Dawid Staniak -Nowy Przewodniczący Zarządu Samorządustudentó Dawid Staniak -
Jednym z moich priorytetów jest wzmocnienie pozycji naszego Samorządu na arenie ogólnopolskiej. Planuję aktywnie uczestniczyć w konferencjach i spotkaniach z przedstawicielami innych uczelni, aby wymieniać się doświadczeniami i najlepszymi praktykami. Chcę, aby nasz głos był słyszalny na szerokim forum.
Aby jeszcze efektywniej działać, zamierzam utworzyć kilka komisji specjalistycznych:

Komisja Kształcenia i Dydaktyki: będzie odpowiedzialna za monitorowanie i ulepszanie procesów edukacyjnych.
Komisja Promocji i Marketingu: skupi się na promocji naszych działań oraz uczelni, zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz.
Komisja Wydarzeń: zajmie się organizacją różnorodnych wydarzeń kulturalnych, naukowych i sportowych.
Komisja Regulaminów i Wniosków: odpowiedzialna za analizę i przygotowanie regulaminów oraz rozpatrywanie wniosków składanych przez Was.
To dopiero początek działań, które planuję wdrożyć. Wraz z całym Zarządem Samorządu Studentów ciężko pracujemy nad kolejnymi inicjatywami, które wkrótce ujrzą światło dzienne. Jestem przekonany, że dzięki naszej wspólnej pracy nasza społeczność studencka stanie się jeszcze bardziej zintegrowana, aktywna i wpływowa.

Zachęcam Was do aktywnego udziału w życiu uczelni oraz współpracy z Samorządem. Wasze pomysły i wsparcie są dla mnie niezwykle cenne.

 

Dawid Staniak

Przewodniczący Zarządu Samorządu Studentów na kadencję 2024/2025
© 2022 Centrum Symulacji Medycznej UM w Lublinie